Być Optymistą!

O dobrodziejstwach optymizmu, gdzie go szukać i jak się go nauczyć!

Nie da się ukryć. Nie żyjemy od paru lat w najszczęśliwszych czasach. Jak nie pandemia, to wojna tuż za nasza granicą. Dodajmy do tego kryzys inflacyjny, powolne zadłużanie państwa i zmiany klimatu. Mówiąc wprost: mamy przechlapane. A samych powodów do radości… niewiele. Czy wobec tego wszystkiego jesteśmy jeszcze w stanie znaleźć w sobie optymizm, który do reszty nie zatruje naszego organizmu? Dziś właśnie o optymizmie porozmawiamy oraz o tym, gdzie i jak go szukać.

Optymizm w praktyce.

Kapelusz Boater - Aliexpress Copy

82.50 

Buy from here

Pastelowa kurtka - Aliexpress

76.52 

Buy from here

Biały TOP - AliExpress

21.65 

Buy from here

Chinosy z zakładką: Tommy Jeans spodnie

279.99 

Buy from here

Białe sneakersy ze skóry - ALEXANDER MCQUEEN

2,585.00 

Buy from here
Pins
  1. Kapelusz Boater - Aliexpress Copy
  2. Pastelowa kurtka - Aliexpress
  3. Biały TOP - AliExpress
  4. Chinosy z zakładką: Tommy Jeans spodnie
  5. Białe sneakersy ze skóry - ALEXANDER MCQUEEN

Umówmy się, że żyjąc w dobie Instagrama mamy trochę zakłamany obraz ludzi, którzy nas otaczają. To nie jest tak, że na świecie są osoby, którym wszystko się udaje i z uśmiechem witają każdy dzień. Tak naprawdę każdy ma gorsze i lepsze dni, a zmiany nastroju to nieodłączny element człowieczeństwa. Problemy wpływają na nasze życie i potęgują nasze samopoczucie. Ludzie jednak dzielą się na tych, dla których każdy, nawet najmniejszy problem urasta na miarę końca świata przewidując najgorsze możliwe scenariusze i tych, którzy mówią : „trudno… żyje się dalej”.

ZOBACZ TEŻ: SZEROKIE SPODNIE… A KOMU TO POTRZEBNE?
O spodniach, których miałem nigdy nie założyć.

Ci pierwsi mają znacznie gorzej. Bo kumulowanie i gromadzenie w sobie tych negatywnych emocji, z automatu przyciąga jeszcze gorsze, nawet jeśli nie wierzycie w teorie afirmacji. Naładowanie się najgorszymi scenariuszami, powoduje to, że nasza psychika jest gotowa tylko na te złe. Trudno zatem aby poradziła sobie w obliczu kiedy faktycznie one zaczynają się realizować. W efekcie powoduje to smutek, przygnębienie a może nawet prowadzić do depresji i poważnych problemów zdrowotnych.

Ci drudzy zwani właśnie optymistami, zamiast szukać negatywów, wolą przygotowywać się na jak najlepsze scenariusze i pozytywne rozwiązania we wszystkich działaniach, które podejmują. Taka postawa nie tyle sprawia że ci ludzie z natury są szczęśliwsi ale też idąc tropem tego co napisałem wcześniej, przyciągają do siebie jak najwięcej pozytywnych emocji.. a w konsekwencji rzeczywiste rozwiązania swoich problemów.

Optymizm, to nie tyle pozytywne myślenie ale bardziej postawa życiowa jaką przyjmujemy. To także najzwyczajniej wiara we własne możliwości i fakt, że każde przeciwności losu są do pokonania, nawet jeśli droga do tego faktu nie będzie prosta. Optymizm polega także na pełnej koncentracji tylko na pozytywach i lekceważeniu elementu ryzyka a także częstym przełamywaniu własnych granic. To wszystko nie tylko wzmaga kreatywne myślenie ale i dodaje odwagi aby stawiać czoła przeciwnościom. I niewątpliwie te dwie cechy są tutaj najcenniejsze dlatego też warto dążyć do takiej postawy lub szukać sposobu aby optymizm zagościł w naszej głowie

Optymizm – łatwo powiedzieć , trudniej wykonać

Oczywiście dobrodziejstw bycia optymistą trudno by było wymienić. Optymizm ma wpływ nie tylko na naszą postawę życiową ale też kondycję psychiczną i zdrowotną. Ładowanie się dobrą energią wpływa na receptory w naszym mózgu, które niwelują stres i mogą zapobiegać wielu chorobom.

POLECAM: CUDZE ŻYCIE – NOWY POCZĄTEK
Gdy dostajesz szansę na nowe życie… potrafisz zapomnieć o cudzym?

Jeśli jednak nie miałeś życiowego farta, że nie urodziłeś się z natury pozytywnie patrzący na świat, to posty tego rodzaju mogą Cię tylko wkurzać. Niemniej jednak pozytywnego myślenia można się nauczyć i nie jest to wbrew pozorom takie trudne.

Jednak praca nad poszukiwaniem optymizmu polega na samodyscyplinie i wyszukiwaniu mechanizmów pozwalających szukać jak najwięcej pozytywnych rozwiązań . Jest to długa praca nad samym sobą, jednak warto zainwestować w to swój czas. Jak to zrobić? Poniżej zostawiam kilka moich sprawdzonych wskazówek.

Koncentruj się na pozytywach

Jeśli ogólnie dzieje się źle, słowa te brzmią jak mrzonki. Ale… nigdy na świecie i w naszym życiu nie jest tak, że nie dzieje się nic (absolutnie nic) dobrego. Przedstawię Ci to na podstawie pandemii z jej początkowego okresu. Cały czas byliśmy zalewani informacjami o nowych szczepach, liczbie chorych i zmarłych. W tym samym czasie, rekordowo szybko trwały prace nad szczepionką, codziennie też dostawaliśmy informacje o osobach, które wyzdrowiały a w wielu krajach spadała liczba chorych. Dlaczego nie szukaliśmy właśnie tych dobrych informacji a koncentrowaliśmy się na tych złych? Tak samo jest też w naszym życiu. Nawet jeśli zawaliłeś projekt, skończyły Ci się pieniądze przed wypłatą lub odwołano Twój lot. Prawdopodobnie komuś z Twoich przyjaciół wydarzyło się coś dobrego lub coś na co czekał. Szukają w trudnych chwilach dobrych newsów, to najprostsza droga do szukania pozytywnych myśli. A jak radzić sobie z tymi złymi informacjami? Jeśli nie masz na coś wpływu (przykład pandemii) zostaw to samemu sobie.

Małymi krokami do brzegu.

Nikt nie zostaje wspinaczem górskim zaczynając swoją przygodę od Mount Everestu (to znaczy są tacy ale ogólnie nie polecam😉). Nikt też nie zostaje pływakiem zaczynając od przepłynięcia basenu olimpijskiego. Jeśli stawiasz sobie nieosiągalnie wymagania od samego początku nic dziwnego, że nie osiągasz sukcesu. A każda porażka potęguje w Tobie rozczarowanie i pesymizm. Dążąc do czegoś w życiu stawiaj małe kroki zwiększając je za każdym razem kiedy dotrzesz do pierwszej bazy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia… sukcesy też!

Kiedy powiem TOBIE NIE!

Asertywność to trudna i niefajna cecha, często z niej rezygnujemy bojąc się, że będziemy mniej lubiani lub ktoś rozczaruje się naszą postawą. Ale dla optymisty to jego potrzeby są na pierwszym miejscu (i nie ma to nic wspólnego z egoizmem). Po prostu jeśli optymista ma świadomość, że ktoś pociągnie go swoją postawą w dół…- powie mu NIE. I warto to robić, bo często to nasi najbliżsi są naszym największym hamulcem czy przysłowiowym wampirem energetycznym, jeśli ktoś taki cię otacza zawsze będzie stać na drodze do twojego pozytywnego myślenia.

WARTO PRZECZYTAĆ:„SPACER Z MOTYLEM”… KSIĄŻKA, PO KTÓRĄ KAŻDY Z WAS SIĘGNIE W PRZYSZŁOŚCI… Recenzja książki Małgorzaty Pawlak

Było minęło..

Być Optymistą! O dobrodziejstwach optymizmu, gdzie go szukać i jak się go nauczyć!
Być Optymistą! O dobrodziejstwach optymizmu, gdzie go szukać i jak się go nauczyć!

Na koniec coś najważniejszego. Wyryj sobie te słowa na pamięć Było-Minęło. Jeśli ciągle kontemplujesz and tym, jak zostałeś/as skrzywdzona/y lub jak to „coś ci nie wyszło”… nigdzie nie pójdziesz dalej, nie zaufasz i nic ci nowego się nie uda. Poczucie winy i rozpaczanie to największy hamulec do zmiany i nauczenia się optymizmu… zostaw to w spokoju a wiele dobrych rzeczy przyjdzie samo tylko zrób im miejsce.

Bycie optymistą a zwłaszcza nauczenie się nim, nie jest prostym zadaniem, warto jednak dążyć do takiego myślenia. Wasze życie z pewnością dzięki temu stanie się prostsze. A jeśli moje rady Wam w tym pomogą… koniecznie dajcie mi znać😊.

KUPISZ TUTAJ: Różowa kurtka jeansowa – AliExpress

Pasek, który widzicie na zdjęciach pochodzi z kolekcji James Hawk. Sprawdźcie ofertę ich akcesoriów. A korzystając z hasła: „zwyczajnychlopak” możecie otrzymać 15% rabatu na wszystkie produkty. Parciany brązowy pasek znajdziecie pod tym linkiem:

Pasek James Hwak

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
5 (1 głos)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

„Spacer z motylem”… książka, po którą każdy z Was sięgnie w przyszłości…

„Zemsta jest słodka”, czy to najzabawniejsza powieść Alka Rogozińskiego?