CUDZE ŻYCIE – NOWY POCZĄTEK

 Gdy dostajesz szansę na nowe życie… potrafisz zapomnieć o cudzym?

Czasem w życiu zdarza się tak, że mimo iż początek życiowej drogi jest trudny i ogromnie bolesny, pomimo wielu błędów i złych decyzji i doświadczeń, los daje drugą szansę by zacząć wszystko od nowa. Jeśli jesteś w stanie ją mądrze wykorzystać, możesz potem nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. W takiej sytuacji znalazł się Grzegorz, człowiek poraniony przez życie i boleśnie przez nie doświadczany. Pragnący miłości, znajdujący szczęście u boku ukochanej osoby by potem nagle ją stracić…
„Cudze życie. Nowy początek” to opowieść o poszukiwaniu szczęścia, spokoju i miłości, pragnieniu bycia kimś innym niż rola, którą przygotował dla nas los. To historia trudnych relacji, przyjaźni i odnajdywaniu własnej drogi. To książka o drugiej szansie oraz ucieczce przed bolesnymi wspomnieniami.

Po oczyszczeniu sumienia Grzegorz postanawia zostawić przeszłość za sobą. Niespodziewanie jednak ta wraca do niego w chwili, kiedy w jego mieszkaniu pojawia się nieoczekiwany gość.

Dług wdzięczności nie daje spokoju sumienia także Magdzie. W plątaninie uczuć pomiędzy przyjaźnią a miłością nie potrafi rozpoznać, czego naprawdę pragną ci, których kocha…

Dorota nadal ma przed sobą do wykonania najtrudniejszą lekcję życia. Zaakceptować zmianę, na którą się otworzyła. Czy będzie potrafiła wyciągnąć wnioski, w chwili gdy życie postawi przed nią największe wyzwanie?

„Cudze życie. Nowy początek“ to opowieść o pragnieniu bycia kimś innym niż narzucona nam rola. To książka o poszukiwaniu miłości, drugiej szansy oraz trudnej ucieczki przed wspomnieniami.

Czy zdołasz dogonić prawdziwego siebie, zanim będzie za późno?

 

Fragment książki: CUDZE ŻYCIE. NOWY POCZĄTEK

– Dzień dobry, Grzegorzu. – Usłyszał cichy melodyjny głos.
– Dorota?! Nie spodziewałem się twojego telefonu. Jak się czujesz? Czy wszystko u ciebie w porządku?
– Tak, dziękuję – potwierdziła tym samym cichym głosem.
– Jest coraz lepiej… radzę sobie. Za to coraz gorzej dogadujemy się z Radkiem… ale on nigdy nie zrozumie pewnych rzeczy.
– Najważniejsze, że ty starasz się zrozumieć. Myślę, że to było ważne również dla twego syna.
– Tak, wiem. Grzegorzu, nie po to dzwonię. Chciałabym porozmawiać o tobie.
– Dlaczego o mnie? Wiesz o mnie wszystko, co chciałaś wiedzieć.
– Zapomniałeś o tym, co mi obiecałeś.
– Nie rozumiem.
– Obiecałeś, że spróbujesz być szczęśliwy…
Zrobiło mu się gorąco, miał ochotę krzyczeć, narastała w nim złość, nie na nią, lecz na blondynkę, która kilka godzin wcześniej żegnała się z nim w pracy.
– Magda do ciebie dzwoniła? – zapytał wprost.
– Tak – przyznała szczerze. – Nie wiem, kim jest Wiktor, nie znam tego chłopaka. Chciałam ci jednak powiedzieć coś, co wierz mi, będzie dla mnie niezwykle trudne. – Słyszał, jak zaczął łamać się jej głos. – Mój syn nie żyje. I nic tego nie zmieni. A kiedy żył, nie przyczyniłam się w żaden sposób do jego szczęścia. Ale ty nie umarłeś i ciągle możesz… ciągle masz prawo do bycia szczęśliwym.
Łzy płynęły mu po twarzy, nikt go nie widział, mógł płakać.
– Ciągle go kocham!
– Wiem to, dlatego obdaruj tą miłością kogoś innego, nie zmarnuj jej. Nie wiem, czy będzie to Wiktor, czy ktoś inny, ale niech to uczucie nie pójdzie na marne. Wiem, że Antek by tego nie chciał.
– Dorota! Oczekujesz ode mnie zbyt wiele!
– Nie zrobiłam nic, co mogło sprawić, aby Antek był szczęśliwy – powtórzyła. – Zrobię wszystko, co w mojej mocy, abyś ty jeszcze zaznał szczęścia!

CUDZE ŻYCIE – NOWY POCZĄTEK

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ: 

ZOBACZ TEŻ: CUDZE ŻYCIE TOM 1

ZOBACZ TAKŻE: Moja debiutancka książka: MOST IKARA 

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *