Dlaczego właściwie warto podróżować po świecie?

O tym, co dają nam podróże i ile wnoszą w nasze życie…

Kiedyś obiecałem sobie, że każdą tzw. nadwyżkę finansową, jaką uda mi się zarobić poza bieżącymi wydatkami, będę realizować na podróże. Muszę przyznać, że od tego czasu zacząłem naprawdę zwiedzać świat, odwiedzając na ten moment blisko 40 krajów. I choć jeszcze wiele przede mną, to podróże stały się zdecydowanie moją największą nagrodą dla pracy oraz trudności życia codziennego. Mało tego, prawdopodobnie to właśnie z tego najtrudniej byłoby mi zrezygnować.

Okulary Przeciwsłoneczne - Jeepers Peepers

99.00 

Buy from here

Pastelowa Koszula - AliExpress

56.83 

Buy from here

Kolorowe Szorty - Aliexpress

82.77 

Buy from here

Snakersy Reebok

229.00 

Buy from here
Pins
  1. Okulary Przeciwsłoneczne - Jeepers Peepers
  2. Pastelowa Koszula - AliExpress
  3. Kolorowe Szorty - Aliexpress
  4. Snakersy Reebok

Ponieważ sezon urlopowy jeszcze przed nami a ja już za nim tęsknię, tym razem postanowiłem wspólnie z Wami powspominać podróżniczy klimat. Dlatego też wspominając zeszłoroczne wakacje w Grecji znalazłem dotychczas niepublikowane zdjęcia, aby tym samym w dzisiejszym poście, wspólnie z Wami odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego właściwie warto podróżować po świecie?

ZOBACZ TEŻ: JAK POMAGAĆ… ŻEBY NIE SZKODZIĆ.
O syndromie białego wybawcy, „zagłaskaniu na śmierć” i własnym zdrowiu.

1. Poznaj nieznane.

Oczywiście, nikomu nie trzeba specjalnie nakreślać, że podróżowanie, zwłaszcza te dalekie, to poznawanie innej kultury. Natomiast to, co staje się naszym benefitem w ramach tego typu działań, to rozszerzenie horyzontów nowych doświadczeń i perspektywy na temat otaczającego nas świata i jego dobrodziejstw. Nigdy nie przekonają mnie argumenty w stylu: „przecież o wszystkim mogę przeczytać lub obejrzeć w TV”. Nic z tego, tylko namacalne obcowanie z obcą kulturą sprawia, że naprawdę jesteśmy w stanie ją poznać i tylko wówczas możemy wrócić bogatsi zarówno duchowo jaki i emocjonalnie. Rozwijajmy w ten sposób swoją wrażliwość i wiedzę o naszym świecie.

2. Wspomnienia na całe życie.

Mam kredyt na mieszkanie na 35 lat. Wcale nie zarabiam dużo więcej, niż średnia krajowa w Polsce, a jednocześnie nigdy nie żałowałem ani jednej złotówki dzięki, której mogłem podróżować. Wszystko dlatego, że wspomnienia pięknych chwil i destynacji nie jestem w stanie wycenić za żadne pieniądze. Gdybym te środki przeznaczył na np. nową sofę do mieszkania, za jakiś czas by się zniszczyła, to i tak musiałbym kupić nową…. Wspomnienia zostają z nami już na zawsze!

3. Rozwój wrażliwości i empatii na drugiego człowieka.

To jeden z największych benefitów podróżowania. Żyjemy w epoce konsumpcjonizmu, hedonizmu i ciągłego poczucia „chcemy więcej”. Kiedy podróżujesz do biednych krajów Afryki lub Azji, zaczynasz rozumieć, że pojęcie „więcej” znaczy coś zupełnie innego. Pamiętam, jak podróżując po Sri Lance, pomyślałem, że naprawdę żyję w bogatym kraju… miedzy innymi wówczas zacząłem bardziej go doceniać. Jeśli czujesz, że brakuje Ci wrażliwości lub empatii…, to podróże w ubogie rejony świata skutecznie jej Cię nauczą.

4. Nauka Języków.

No dobra…, zapisałem to tutaj, chociaż osobiście niewiele mam z tym wspólnego, bo całe życie uczę się angielskiego a i tak jestem w tym beznadziejny… Natomiast niewątpliwie podróżowanie, komunikacja na lotnisku i w obcym kraju naturalnie nas zmuszają do używania języka, który nie jest obecny w naszej mowie na co dzień . Po prostu bez niego sobie nie dasz rady, a w obliczu wyzwania zazwyczaj okazuje się, że znasz więcej słówek niż zakładałeś.

5. Wiesz…, bo byłeś.

Ile razy słyszałeś: „Egipt to najlepsze miejsce na wakacje”. Albo: „Aten nie warto zwiedzać… tylko kamienie”. Albo: „W Stanach, to same grubasy”. Żeby naprawdę zabierać głos na ten temat, trzeba to zobaczyć na własne oczy, a ja gwarantuję Wam, że to, co mówią inni mogą bardzo mylić. Dlatego też warto mieć swoje zdanie, choćby po to, gdy ktoś Cię zapyta: „a skąd wiesz” móc odpowiedzieć: „bo byłem!.

POLECAM: SUPLEMENTY I WSZYSTKO TO, CO POWINNIŚCIE O NICH WIEDZIEĆ
Co, kiedy i dlaczego?

6. Bo mamy tylko jedno życie!

No i dochodzimy do sedna. Bo właśnie to sprawia, że warto podróżować po świecie. Nikt życia nam nie przywróci, a jak pokazują obecne nam czasy jest ono kruche i bardzo ulotne. Nic nie zwiedzisz kiedy już umrzesz… a zatem zadbaj o to, aby przeżyć je najlepiej jak potrafisz, tak aby niczego nie żałować, nic nie stracić… i zobaczyć w nim jak najwięcej.

Pewnie jest znacznie więcej powodów, dla których warto podróżować , ja podałem tylko kilka punków, którymi to ja kieruję się w swoim życiu. Myślę, że tak naprawdę nikogo nie trzeba przekonywać do podróżowania, jeśli zatem macie okazje zwiedzać świat, wykorzystajcie je na 300%! 😊 😊

KUPISZ TUTAJ: Kombinezon – AliExpress

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: MOJA DEBIUTANCKA POWIEŚĆ: „MOST  IKARA”

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

ZOBACZ TEŻ: DODATKI, KTÓRE KAŻDY FACET MUSI MIEĆ…
w swojej szafie!

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

👁 Ten wpis został przeczytany 8 razy.

☕ Szacowany czas czytania: 5 min.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Suplementy i wszystko to, co powinniście o nich wiedzieć

Narkoza czyli pomiędzy byciem szpiegiem a salą operacyjną