Prezent idealny, jaki powinien być?

6 cech, które pomogą Ci go znaleźć.

Prezenty…, kto z nas nie lubi ich dostawać? A prawdą jest, że najbardziej cieszą nie te otrzymywane ale te, które ofiarujemy innym. I tu zaczynają się schody, bo czy istnieje prezent idealny?

Prawdopodobnie każdy z nas chciałby dać komuś coś co naprawdę ucieszy drugą osobę, co jednocześnie rzeczywiście będzie jej potrzebne i będzie miało swój własny indywidualny przekaz. Jak zatem znaleźć i gdzie szukać i jaki powinien być prezent idealny. Zapraszam na najnowszy post.

Świąteczna biżuteria - AliExpress

9.23 

Buy from here

Koszula z koronki - AliExpress

65.42 

Buy from here

Czarne materiałowe spodnie - AliExpress

359.99 

Buy from here

Zamszowe pantofle - KAZAR

349.30 

Buy from here
Pins
  1. Świąteczna biżuteria - AliExpress
  2. Koszula z koronki - AliExpress
  3. Czarne materiałowe spodnie - AliExpress
  4. Zamszowe pantofle - KAZAR

ZOBACZ TEŻ: JAK PRZETRWAĆ ZIMĘ?
Zimowanie i jak sobie z nim radzić!

Prezent idealny musi wiązać się z poświęceniem.

Powiedzmy sobie szczerze ile czasu poświęcasz na szukanie idealnego prezentu. Czy planujesz to od dawna porównując różne opcje i wybierając najlepszą, czy może kierujesz się czysto ekonomicznymi pobudkami. A może idziesz do jednego sklepu i bierzesz hurtowy zestaw dla wszystkich. To wszystko nie ma nic wspólnego z idealnym prezentem. Bo prezent idealny jest przemyślany, zaplanowany i wiąże się z poświęceniem czasu aby znaleźć coś wyjątkowego. Poświęcenie może wynikać z racji czasu, środków jakie przeznaczasz aby ofiarować coś komuś lub, po prostu wysiłku jaki wkładasz aby go np. zrobić. Jeśli chcesz aby Twój prezent był idealny, musisz się wysilić i poświęć- cokolwiek to znaczy.

Uśmiech równa się szczęście.

Czy zdarzyło Ci się otrzymać prezent, który zupełnie Cię nie cieszył? Mało tego, musiałeś/-aś udawać radość? Jeśli tak, to prawdopodobnie doskonale znasz to niezręczne uczucie. Mało tego, to uczucie, które jest bardzo trudno ukryć. Nie chcesz go powtórzyć prawda? Dlatego wybierając idealny prezent staraj się dobrać taki, który byłby w stanie sprawić prawdziwą radość, zarówno obdarowanej osobie jaki i.. Tobie samemu – w momencie kiedy ktoś go zobaczy. Radości nie da się opisać ale warto ją poczuć, widząc szczery uśmiech drugiej osoby.

Moja rada: kierowanie się rozwiązaniem co praktyczne… to nie jest dobra droga, zamiast niej pokieruj się hasłem czego druga osoba by sama sobie nie kupiła ale zawsze chciała dostać. Do tego przejdziemy dalej.

Prezent dobrem luksusowym.

Co właściwie znaczy dobro luksusowe? Czy to znaczy jakaś ogromną cenę? A może szlachetny kruszec, z którego zostaje coś wykonane. W kontekście prezentów znaczy to zupełnie coś innego. Dobro luksusowe, to nic innego jak coś, co obdarowana osoba bardzo chciałby otrzymać ale… albo nie ma na to środków, albo ma ważniejsze wydatki, albo po prostu nie ma możliwości sobie tego sprawić. Dobra luksusowe, to skrót myślowy od pojęcia czegoś co obdarowany bardzo pragnie otrzymać a wpisanie się w tę potrzebę to perfekcyjne określenie prezentu idealnego. I w tym przypadku dobro luksusowe wcale nie musi oznaczać wysokiej ceny ale coś z potrzeby serca podnoszące u drugiej osoby poczucie wartości lub przyczyniające się do wewnętrznej realizacji. Tych dóbr po prostu nie da się wycenić dlatego są luksusowe.

POLECAM: „CALINECZKA” I JEJ MROCZNE SEKRETY!
Czy to najstraszliwsza książka Nataszy Sochy? Recenzja Grey Book-a.

Leży jak ulał, czyli dopasowanie prezentu.

To jedna z najtrudniejszych cech idealnego prezentu, czyli dopasowanie go do odbiorcy. I właśnie dlatego nie może być to przypadkowy zakup kupiony hurtem w tym samym sklepie. Każdy z nas jest na swój sposób indywidualny. Ma swój własny gust, co innego lubi i co innego mu się podoba. Prezent nie może być uniwersalny. I pewnie dlatego tak często powstają rankingi najbardziej znienawidzonych prezentów, zamiast tych najbardziej pożądanych. Nigdy nie wybieraj prezentów które podobają się wszystkim, to pierwszy krok żeby prezent wylądował w koszu zaraz po powrocie do domu.

Suprise!

Ten moment kiedy otwierasz prezent i Twoje źrenice się rozszerzają. Pamiętasz to z dzieciństwa? To jeden z najpiękniejszych wspomnień jakie pewnie posiadasz? Czy nie byłoby cudownie widzieć tego u drugiej osoby, która otwiera Twoją paczkę? Prezent idealny powinien być taki, który osoba obdarowana się nie spodziewa. Być może kiedyś o nim mówiła ale na pewno nie zagadała, a dziś go otrzyma. Wysil się i zaskocz bliską Ci osobę z pewnością przy pierwszej nadarzającej się okazji odwzajemni się tym samym. Jeśli na tydzień przed świętami zapytasz ukochanej osoby co chciałaby dostać i sprawisz jej dokładnie to czego oczekuje, prawdopodobnie też się uciechy, ale nie zobaczysz na jej twarz tego o czym tutaj piszę…a to właśnie jest bezcenne i najpiękniejsze.

Radość… Tego nie da się opisać.

Na koniec coś z pozoru najprostsze i najtrudniejsze jednocześnie. Prezent idealny musi sprawić radość. Radość niewymuszoną, niezaplanowaną i wyreżyserowaną. Mało tego, radość, która sprawi osobie obdarowanej i Tobie samemu widząc Jego bądź Jej reakcję. Taki prezent będzie prezentem też dla Ciebie, lepszym niż wszystko co otrzymasz!

WARTO PRZECZYTAĆ: CHWILA SZCZEROŚCI… PO CO W OGÓLE PISZĘ BLOGA?
I czy blogi w 2023 roku mają jeszcze sens?

Prezent idealny nie jest łatwy do znalezienia, i jeśli naprawdę taki ma być musisz uwzględnić wszystko to, co napisałem wyżej, jeśli jednak go znajdziesz… możesz być pewien że będzie dokładnie taki. IDEALNY!

KUPISZ TUTAJ: Koszula z koronki – AliExpress

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
5 (1 głos)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak przetrwać zimę?

Co czytać na Święta?