Most Ikara. Debiutancka powieść Pawła Nowaka z Warszawą w tle

Kurier Warszawski

Nietolerancja, niezrozumienie, a nawet agresja ze strony najbliższych sprawiają, że 22-letni Antek porzuca rodzinne strony. Schronienia szuka w Warszawie – jak się wkrótce przekona – mieście nie tylko wielkich możliwości, lecz także drapieżnym, kapryśnym i mrocznym. Od chwili rozterki „co dalej?”, zaczyna się fabuła powieści „Most Ikara”, której autorem jest popularny lifestylowy bloger Paweł Nowak, w sieci lepiej znany jako @zwyczajnychlopak.

ZOBACZ TEŻ: Paweł Nowak o spotkaniu autorskim z okazji wydania swojej debiutanckiej książki „Most Ikara”.

Debiutancka książka influencera, która w kwietniu tego roku ukazała się nakładem oficyny Novae Res, to ważna pozycja na polskim rynku. Jako jedna z niewielu rodzimych powieści porusza problematykę LGBT, co wyróżnia ją spośród dziesiątek historii o krętych i wyboistych ścieżkach do dorosłości, pogoni za akceptacją i bolesnej konfrontacji marzeń z realiami życia. Postać głównego bohatera naznacza trauma z dzieciństwa, brak rodzicielskiej akceptacji i katolickie wychowanie. Desperacko poszukując miłości, myli ją z pożądaniem i przelotnymi fascynacjami. Konsekwencje błędnych wyborów zdają się oczywiste, a zderzenia z ziemią nieuniknione. Pisząc o (nie)tolerancji, konserwatywnym wychowaniu, czy trudnościach w budowaniu relacji we współczesnym świecie młody autor śmiało podsuwa polskiemu społeczeństwu zwierciadło pod nos.

I jest jeszcze jedna, pełnoprawna bohaterka tej książki. Fascynująca, zmienna, obiecująca i groźna Warszawa. „(…) to nie jest proste miasto. Zawsze znajdzie się tu sporo ludzi, którzy będą chcieli cię wykorzystać do swoich celów, być może skrzywdzić, ale możesz też poznać wiele osób, które szczerze będą chciały ci pomóc”. Pejzaż stolicy, wobec której nie sposób pozostać obojętnym to mocna strona tej opowieści.

Zachęcam Was do przeczytania całego artykułu dla portalu www.kurierwarszawski.pl

Most Ikara. Debiutancka powieść Pawła Nowaka z Warszawą w tle – Kurier Warszawski

Sending
Oceń stylizacje
5 (1 głos)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Paweł Nowak o spotkaniu autorskim z okazji wydania swojej debiutanckiej książki „Most Ikara”.

Gwiazdy na premierze książki „Most Ikara”: Gosia Andrzejewicz, Lidia Kopania, Rafał Grabias