LEPIEJ JEST BYĆ MODNY CZY STYLOWY?

Odwieczny dylemat blogerów.

Czy modny i stylowy znaczy to samo? A może to dwa pojęcia zupełnie niezależne od siebie? Bez wątpienia każdy z nas chciałby dziś być modnym, a prawda jest taka, że to nie moda jest wyznacznikiem tego czy dobrze wyglądasz, ale styl, który reprezentujesz, choć i samo zrozumienie stylu to stanowczo za mało. Kluczem do pojęcia good looking jest fakt czy Ty sam czujesz się dobrze w modzie, którą reprezentujesz… trochę to skomplikowanie dlatego dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy LEPIEJ JEST BYĆ MODNYM CZY MIEĆ SWÓJ STYL?

Zanim przejdziemy do stylu, spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest moda. W słownikowym rozumieniu bycie modnym oznacza „ubieranie się zgodnie ze standardami sezonu”. Problem jednak polega na tym, że sezon zmienia się co 3 miesiące. Można to trochę porównać do zmian zgodnymi z porami roku. Idąc tym tropem można stwierdzić, że aby być modnym musielibyśmy wymienić całość swojej szafy co kwartał.

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban

499.99 

Buy from here

Aliexpress - Różowa bluza

26.40 

Buy from here

Aliexpress - Zegarek

9.50 

Buy from here

Aliexpress - Jeansy z dziurami

50.69 

Buy from here

CONVERSE - TENISÓWKI

249.90 

Buy from here
Pins
  1. Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban
  2. Aliexpress - Różowa bluza
  3. Aliexpress - Zegarek
  4. Aliexpress - Jeansy z dziurami
  5. CONVERSE - TENISÓWKI

ZOBACZ TEŻ: SKÓRZANE SPODNIE – HIT CZY KIT? O spodniach, które zdominują tegoroczną jesień/zimę!

Zmiany trendów, sezonów mają swoje uzasadnienie… głównie marketingowo-sprzedażowe. Im bardziej chcemy być ”trendy” tym więcej ubrań kupimy choćby po to aby nikt nie zarzucał nam, że „nie znamy się na modzie”. Z punktu widzenia biznesu jest to perfekcyjne rozwiązanie. Pytanie tylko czy rzeczywiście zmiany sezonu wpływają ostatecznie na odbiór Twojego wizerunku a tym bardziej stylu, który tożsamy jest z Twoją osobowością.

Bycie stylowym = bycie nudnym?

Pojęcie stylu jest dość proste, można by je zdefiniować jako „coś, co nasz wyróżnia”. Pojęcie stylu odnosi się jednak nie tylko do naszego wyglądu, ale także sposobu bycia. To wszystko powoduje jedno – bycie stylowym jest znacznie trudniejsze niż bycie modnym.

Aby być stylowym należy przede wszystkim nauczać się identyfikować swój styl oraz trzymać się tego co go określa. Zauważ przy tym ile bycie stylowym oznacza korzyści. Choćby z punktu finansowego. Przy kolejnych zakupach nie szukasz tego co modne będzie przez najbliższe 3 miesiące ale tylko tych ubrań, które określają Ciebie.

Czy to oznacza że przez cały życie będziesz chodzić w tych samych ciuchach? Nie! Styl może ewoluować, możesz go wzbogacać oraz odkrywać nowe jego elementy, które określają Cię bardziej lub mniej. Kluczem jest tutaj Twoja osobowość i to jak się czujesz w ubraniach, które nosisz.

Styl może też być spójny z okresem Twojego życia lub momentem, w którym się znajdujesz. Im więcej Twój ubiór oddaje Ciebie, tym styl Twój staje się bardziej oryginalny i określony, a to z kolei staje się naszą indywidualnością, która wykracza poza schematyczne standardy sezonu. Czy brzmi to nudnie? Wręcz przeciwnie, określenie Twojego stylu daje Ci nieograniczone możliwości kombinacji poza niewolnictwem: „trendów sezonu”.

Modny i stylowy? To się da pogodzić?

A może by tak połączyć jedno i drugie? Wbrew pozorom to możliwe, choć nie jest to wcale proste. Pamiętaj, że styl to coś, co określa Cię trwale. Moda zaś jest ulotna i zmienia się na przestrzeni lat. Dobrze jest zatem śledzić trendy, ale trzymać się tego co wpisuje się we własny gust i upodobania. Jestem pewny, że nie raz wpiszemy się w to, co aktualnie króluje na wybiegach, ale to my a nie domy mody podejmujemy decyzje co aktualnie zakładamy na siebie.

Z tego co napisałem wynika, że można być jednocześnie stylowym i modnym, ale gorzej z byciem modnym i stylowym. Czy to nie masło maślane? Jeśli to moda i pogoń za nią wyznacza Twoje standardy, nigdy nie będziesz stylowy, bo najzwyczajniej nie zdążysz go w sobie wykształcić. Szybkie zmiany trendów sprawiają, że ciągle szukamy nowych rozwiązań. W efekcie nie styl decyduje o Twoim samopoczuciu, ale to, co kreują media.

Konserwatyzm w stylu pozwala także na jeden duży benefit. Styl jest bardzo indywidualny. Moda z kolei komercyjna (zazwyczaj). Dlatego tworząc własny styl raczej nie spotkasz na ulicy pięciu osób w tym samym stroju. Idąc za trendami, przyjrzyj się ludziom na ulicy. Czy połowa miasta nie ma bluzy z tej samej kolekcji co Ty?

Podążanie za modą może mieć odzwierciedlenie w psychologii człowieka, której podłoże wynika ze stałego poszukiwania akceptacji i doceniania w opinii innych ludzi. Ostatecznie moda staje się ”lekarstwem” naszych kompleksów. Czy jednak gdy popatrzymy na nią jako coś co jest ulotne i zmienne, nie powoduje ich jeszcze więcej?
Z ta myślą Was zostawiam ? Osobiście nigdy nie trzymałem się trendów, zawsze tego, co po prostu mi się podobało i w czym dobrze się czuję. Sam swój styl budowałem latami odkrywając go cały czas na nowo i rozbudowując o nowe formy. Być może nie jestem super modny… ale nigdy nie byłem nudny 😀

Różowa bluza z AliExpress

Lepiej być modny czy stylowy?
Lepiej być modny czy stylowy?

Czy różowa bluza jest teraz modna ? Nie, być może była modna latem, ale nie jest to kolor na jesień. Nie mniej jednak stylizacja, którą chciałem Wam zaprezentować ma w sobie jakąś ogromną dozę optymizmu, którego obecnie wyjątkowo potrzebujemy 😀

Dobrałem do niej ulubione jeansy z dziurami, wygodne (koniecznie) białe trampki i okulary, które znalazłem podczas wakacji w Bułgarii 😛 To właśnie jest mój styl…i bardzo go lubię 😀

KUPISZ TUTAJ: Różowa bluza z AliExpress

Gdzie założyć:

  • Na spacer
  • Na weekend
  • Na co dzień
  • Wypad ze znajomymi

POLECAM: ACH TE PASKI… Od modowego uosobienia diabła po kanony współczesnej mody

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

„Hurt Comfort” – książka, na którą jestem już za stary ☹

Macaroni Tomato