Nie spieszmy się ku dorosłości…

młodość tak szybko przemija…

Na pewno nieraz w swoim życiu słyszałeś, że prawdziwe życie zaczyna się po… no właśnie, kiedy? Po 30-tce?, 40-tce? a może jeszcze później… a może tak naprawdę wystrzegamy się tej liczby bo w głębi serca każdy z nas pragnie na zawsze pozostać młodym? Prawdopodobnie każdy pragnie tę młodość mniej lub bardziej zatrzymać na dłużej ale nie ma co się oszukiwać… młodość jest tylko jedna, leci wyjątkowo szybko a zderzenie z dorosłością może być czasem wyjątkowo ciężkie (w zależności od tego jak się do niej przygotujemy).

Młodość rządzi się swoimi prawami. Dla mnie granicą dorosłości było podjęcie samodzielnej pracy i utrzymywanie siebie w pełnym wymiarze, na nieszczęście wydarzyło się to bardzo szybko, bo zanim skończyłem osiemnastkę. Tymczasem są ludzie, którzy w wieku 40 i 50 lat nadal pozostają „dziećmi”. Młodość upoważnia nas do robienia głupich rzeczy bez takich konsekwencji, których nie przystoi w wieku dorosłym.

Kapelusz Boater: AliExpress

57.19 

Buy from here

Crop Top w Kwiaty - AliExpress

50.52 

Buy from here

Dżinsowe luźne szorty: Temu

89.90 

Buy from here

Snakersy: AMBUSH Deep Royal

799.99 

Buy from here
Pins
  1. Kapelusz Boater: AliExpress
  2. Crop Top w Kwiaty - AliExpress
  3. Dżinsowe luźne szorty: Temu
  4. Snakersy: AMBUSH Deep Royal
Tymczasem wielu nie potrafi docenić tych lat marnując je i pchając się w życie dorosłe tak, jak i na odwrót- wielu będąc już dorosłym, nie potrafi się pogodzić z tym, że to co wybaczano mu w młodości… dziś już nie ujdzie płazem.

Młodość dana jest nam tylko raz…

Z punktu widzenia osoby, która wyjątkowo wcześnie weszła w dorosłość, wielokrotnie żałuję, że ominęło mnie tyle rzeczy, które dziś po prostu mi nie przystoi. Weźmy na przykład beztroski, studencki czas. W moim przypadku w czasie studiów już pracowałem, dlatego większość integracji studenckich po prostu mnie omijała. Dotyczy to również porannych powrotów z imprez.

POLECAM: POLECAM: Z MIŁOŚCI DO PIĘKNA.
Współpraca z marką Laura Coco Reiss

Zmarnowanie młodzieńczych lat to pewnie jeden z największych błędów jakie popełniłem ja i wielu, wielu ludzi. Nie chodzi o to aby robić to, co może prowadzić do przykrych konsekwencji na lata, ale o fakt, że wszystko to czego nie zrobiłeś kiedy było ci wolno, będzie skutkować w dorosłym życiu. Nie tylko w chęci nadgonienia czasu ale i frustracji na młodsze pokolenie, którym po prostu wolno…

I naprawdę nie mówimy tu o skrajnościach w postaci upijania się do nieprzytomności czy też ryzykownych zachowań narażających życie. Ale pamiętaj, że im jesteś straszy, tym Twoją najcenniejszą „walutą” jest po prostu – czas, którego masz coraz mniej. I bynajmniej nie dlatego, że umierasz, ale dlatego że po prostu z wiekiem masz, chcąc nie chcąc więcej obowiązków i zobowiązań, z których po prostu nie możesz zrezygnować.

 

 

Kiedy zamierzasz pojechać na wakacje pod namiotem?! Z wiekiem coraz trudniej będzie zrezygnować z hotelowego luksusu. Kiedy zamierzasz pojechać na letni festiwal? W wieku 40 lat – kiedy wokół Ciebie średnia wieku to prawie dwa razy mniej?! Kiedy zamierzasz się naprawdę zakochać?! I nie mówię o prawdziwej miłości, na lata, ale na spontanicznych „motylach w brzuchu”, które z wiekiem coraz bardziej ustępują miejsca racjonalnemu podejściu do związku. Jeśli nie doświadczasz wszystkiego tego za młodu, wierz mi, że z wiekiem już do tego nie wrócisz.

Młodość a rozwaga…

I jak widzisz wszystko to co tu wymieniałem, to nie są jakieś „chore jazdy”, które mogą rzutować na dalsze lata. To, po prostu prawo młodości, które czerpie garściami z życia, oczekując znacznie mniej, niż kiedy jesteś dorosłym.

WARTO PRZECZYTAĆ: „POSSESSION” CZYLI KSIĄŻKA, PO KTÓREJ DŁUGO NIE MOGŁEM ZASNĄĆ… Recenzja książki.

Mówią, że w życiu na nic nie jest za późno… i być może tak jest, bo znam ludzi który w wieku 60 i 90 lat przeżywają swoją drugą młodość. Problem jednak jest taki, że o ile za późno już nie jest, to Twoje oczekiwania od życia są znacznie większe niż te, które masz za młodu.

Jeśli zatem dziś masz mniej jak 20-25 lat to nie bój się doświadczać i próbować nowych rzeczy, bo to są właśnie te lata, których nikt już później nigdy Ci nie odda. Młodość jest piękna, bo jest naiwna. I to właśnie jej największa zaleta. Im więcej racjonalności wkrada się w Twoją głowę, tym mniej spontaniczności i co za tym idzie… możliwości, jakie możesz osiągnąć. Każde doświadczenie w Twoim życiu jest po coś. Czy płaczesz, czy się śmiejesz… ostatecznie jest to Twoje własne doświadczenie, które zawsze zostanie już z Tobą. Im więcej zatem doświadczysz, tym bogatszy/bogatsza będziesz jako osoba w przyszłości.

KUPISZ TUTAJ: Crop Top w kwiaty – AliExpress

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
5 (1 głos)

👁 Ten wpis został przeczytany 82 razy.

☕ Szacowany czas czytania: 6 min.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Każdy z nas ma w sobie trochę mroku…

Świat botaniki… to nie jest miejsce dla delikatnych roślinek!