Pięć stoperów, które nie pozwalają Ci na osiągnięcie sukcesu.

Wszystko zaczyna się od celu…

Żeby było jasne. Nie jestem coachem, nie studiowałem też psychologii, zaś większość porad, o których tutaj piszę zazwyczaj odnoszą się do doświadczeń z prywatnego życia. Pomimo to, jak zauważyłem po aktywności na moim blogu, seria: #poradnikazwyczajnegochłopaka szczególnie przypadła Wam do gustu. Skoro zatem była już mowa o pięciu sposobach, jak być szczęśliwym, pisałem i o tym, jak w pięciu sposobach poprawić swoją atrakcyjność, to najwyższy czas powiedzieć o pięciu stoperach, które nie pozwalają Ci na osiągnięcie sukcesu.

Zacznijmy jednak od tego, że sukces ma wiele twarzy. Choć większość łączy go z nadmiarem gotówki i stabilnością finansową, to w rzeczywistości jest to bardziej benefit związany z sukcesem, niż rzeczywisty skutek, który zamierzamy osiągnąć. Podstawę stanowi motywacja do sukcesu, jednak należy starać się aby nigdy jej nie tracić, co stanowi największy stoper, w drodze na szczyt. Aby utrzymać jednak motywację, warto eliminować to, co może ją osłabiać. Przejdźmy zatem do kilka punktów zapalnych, które mogą zapobiec Twoim potknięciom lub… mentalnej porażce.

Sukces = Określ swoje cele.

AliExpress - Szary słomkowy kapelusz

43.26 

Buy from here

BRANSOLETKA LAZAP - Stone element

174.00 

Buy from here

AliExpress - Biały luźny T-shirt

59.39 

Buy from here

Medicine - Spodnie Back To The City

169.00 

Buy from here

Męskie Sneakersy - GUCCI

2,140.00 

Buy from here
Pins
  1. AliExpress - Szary słomkowy kapelusz
  2. BRANSOLETKA LAZAP - Stone element
  3. AliExpress - Biały luźny T-shirt
  4. Medicine - Spodnie Back To The City
  5. Męskie Sneakersy - GUCCI

To zdecydowanie najważniejszy punkt przy każdym działaniu, które podejmujesz. Cel ma to do siebie, że wyznaczając go, Twój umysł już wówczas nakręca się aby do niego zmierzać, nawet jeśli na ten moment nie wie, jak się do tego zabrać.

ZOBACZ TEŻ: JAK POPRAWIĆ SWOJĄ ATRAKCYJNOŚĆ? Pięć sprawdzonych trików!

Wytyczenie swoich celów jest jednocześnie pierwszym krokiem aby szukać motywacji niezbędnej dla osiągnięcia sukcesu. Jeśli nasz cel jest też mocno określony i zdefiniowany, wówczas też stajemy się bardziej kreatywni, co pozwala nam znaleźć lepsze rozwiązania oraz skuteczniej do niego dążyć

Planuj… i rób.

To równie ważne i dokładnie w tej kolejności. Rozwijając jednak tę myśl – Ludzie mają tendencję do bałaganu i nieuporządkowania swoich myśli oraz działań. W rzeczywistości nasz mózg, to nic innego, jak procesor komputerowy. Jeśli otwieramy mu za dużo „plików” naraz, to jego obroty zaczynają zwalniać, system się zawiesza a całość pracuje znacznie wolnej.

Gdybyśmy wykonywali jakieś działanie od początku do końca a dopiero wtedy przechodzili do kolejnego, wówczas nasz „procesor” (czytaj nasz mózg) działałby szybciej i znacznie sprawniej. Dlatego tak ważne jest planowanie, działanie i ukończenie wyzwań, które przed samym sobą stawiasz. Oczywiście łatwo jest mówić, trudniej zrobić biorąc pod uwagę, że czasem ukończenie pewnych działań jest niezależne od nas. Pamiętaj jednak, aby samemu przed sobą mieć pewność, że zrobiłeś wszystko co mogłeś aby Twoje działanie zakończyło się sukcesem. Jeśli wykonasz wszystko co sobie zaplanowałeś, Twój mózg chętniej i łatwej podejdzie do kolejnego wyzwania.

Nie porównuj się z innymi.

Stałe porównywanie się z innymi, to niewątpliwie największy stoper na drodze do Twojego sukcesu. Żeby było jasne, każdy sukces ma inne oblicze a wielu nie ma zamiaru (albo nie może) podzielić się rzeczywistym faktem, jak do niego doszło. Dlatego też porównywanie się z innymi, którym się udało więcej niż nam… nie ma najmniejszego sensu.

Warto jednocześnie wybierać sobie postaci, które będą dla nas wzorem w kontekście dążenia do naszego celu. Jednak wzór ma to do siebie, że motywuje nas do doskonałości, a porównywanie swojej pozycji do kogoś, kto perfekcję już osiągnął, może doprowadzić nas tylko do depresji, frustracji i jeszcze większego spowolnienia na naszej drodze do wyznaczonego celu. Pamiętaj, że tylko Ty sam znasz drogę, którą przeszedłeś oraz utrudnienia jakie spotkałeś na tej obranej ścieżce. Przeszkody, każdy ma inne, a zatem nie ma sensu aby porównywać je z innymi.

A jeśli popełnię błąd?

…No to co z tego? Prawdopodobnie będziesz w stanie go naprawić, a prawdą życiową jest fakt, że na niczym nie uczymy się lepiej, jak na własnych błędach. Dlatego to jedna z tych rzeczy, które wręcz ułatwiają osiągnięcie sukcesu, pozwalając wrócić na właściwą drogę.

Większość ludzi uważa, że analogią sukcesu jest prosta ścieżka na szczyt. Tak naprawdę sukces to sinusoida, po drodze odczuć można wiele spadków, nieraz na poziomie zmuszającym zaczynanie praktycznie wszystkiego od zera. Błędy, to tak naprawdę nasz sojusznik i warto je popełniać pod warunkiem, że wyciągamy z nich wnioski i traktujemy jako dodatkową lekcję. Jeśli osiągniesz sukces unikając błędów (chwała Ci za to), to problem polega jednak na tym, że kiedy już ten sukces osiągniesz, to trzeba się na nim utrzymać, łatwiej to zrobić jeśli przepracowałeś już wszystkie pułapki, które mogłyby sprawić, że runiesz głęboko w przepaść.

A na koniec… social media.

Może wydawać się dziwne, że osoba, która sama posługuje się Instagramem, poda social media za przykład czegoś, co może stanąć na drodze do Twojego sukcesu. Oczywiście popularność w sieci daje bardzo dużo. Łatwiej i więcej można zrobić, jeśli rozpoznawalność Twojej własnej marki idzie w świat… -jest tu jednak jeden haczyk.

ZOBACZ TEŻ: TRENDY W MĘSKIEJ MODZIE NA JESIEŃ 2021 Jest zachowawczo, klasycznie i bez kontrowersji… nudno?

Na swoim profilu staram się pokazywać swoje prawdziwe życie i być, jak najbardziej wierny samemu sobie i tego co pokazuję swoim odbiorcom. Jednakże… nie w każdym przypadku tak jest. Większość ludzi bezgranicznie wierzy w świat, który inni ludzie budują w swoich mediach społecznościowych. Podczas gdy w rzeczywistości nikt nie wie ile z wakacyjnych wyjazdów w tropiki, to przysłowiowy barter, a markowe ciuchy, które nadal wielu utożsamia z wypchanym portfelem, to w rzeczywistości reklama projektanta chcącego dotrzeć do nowych odbiorców. Niestety, jako ludzie odbieramy proste komunikaty. Myślimy, że sukces mierzy się w świecie, który widzimy na obrazkach naszych ulubieńców. W rzeczywistości ludzie sukcesu zazwyczaj unikają rozgłosu i eksponowania swojego statusu na social mediach. Oczywiście ta uwaga nie dotyczy każdego…, osobiście jednak warto wziąć na margines wykreowany świat, jaki przedstawiają nam nasi wirtualni idole.

W drodze do sukcesu, jest jeszcze wiele aspektów, które mógłbym tu przytoczyć. Nie sposób jednak opisać je wszystkie. Czy to co napisałem sprawi, że osiągniesz życiowy sukces, staniesz się milionerem lub najzwyczajniej spełnisz wszystko to, o czym marzysz… absolutnie nie :P. Aby tak było, musiałbym sam być właśnie w tym miejscu, nie mniej jednak wierzę, że wszystko co Wam przekazałem i wdrożyłem w swoje życie przybliża mnie do celów, które sobie wyznaczyłem. A jak już pisałem wyżej… – wszystko zaczyna się od celu 😊.

KUPISZ TUTAJ: Biała Koszulka – AliExpress

Pięć stoperów, które nie pozwalają Ci osiągnąć sukces.
Pięć stoperów, które nie pozwalają Ci na osiągnąć sukces.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: MOJA DEBIUTANCKA POWIEŚĆ: „MOST  IKARA”

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Paweł Nowak o inspiracjach twórczych przy pisaniu debiutanckiej książki „Most Ikara”

Facet w crop topie! To nie wypada…