Pierwsze wrażenie… robi się tylko raz.

Jak zatem zrobić te dobre? Krótki poradnik.

To może być dość kontrowersyjny wpis… zaznaczam, iż nie rekomenduję oceniania ludzi,  tym bardziej-  „po okładce”. Aparycja, to także rzecz bardzo względna a o gustach po prostu się nie dyskutuje. Pomimo tego,  jest coś takiego jak : pierwsze wrażenie… i niestety wygląd, stylizacja, zachowanie czy też Twój humor, którzy inni wyczytują z Twojej twarzy… można zrobić tylko raz i to zazwyczaj ono decyduje o tym, jak dalej potoczy się nowa znajomość, kontrakt czy też powodzenie.

Dlatego też warto poświęcić chwilę i przygotować się do tego aby mieć jak największy wpływ na to jakie wrażenie zrobimy na innych, a nasze pierwsze wrażenie wpłynęło na to, aby nie zatrzymało się tylko na tym pierwszym.

Karl Lagerfeld Płaszcz

1,899.90 

Buy from here

Bluza Mr Gugu & Mssi Go

199.90 

Buy from here

Bransoletka - Signor Store

169.00 

Buy from here

Calvin Klein Jeans jeansy

399.90 

Buy from here

Berwick Ciemnobrązowe trzewiki: Macaroni Toamto

1,099.00 

Buy from here
Pins
  1. Karl Lagerfeld Płaszcz
  2. Bluza Mr Gugu & Mssi Go
  3. Bransoletka - Signor Store
  4. Calvin Klein Jeans jeansy
  5. Berwick Ciemnobrązowe trzewiki: Macaroni Toamto

Zachwyć wyglądem,  zatrzymaj charakterem…

ZOBACZ TEŻ: DYNIE, DUCHY, HORRORY, I CAŁY TEN CYRK Z HALLOWEEN…,
czyli o tym co wolno świętować 31 października.

No tak.  W idealnym świecie właśnie tak to powinno działać. Problem polega tylko na tym aby ktoś chciał poznać bliżej właśnie ten nasz charakter. Poniżej zostawiam Wam jednak kilka lifehack‘ów, które powinny ułatwić Wam na ten drugi level nowej relacji.

Po pierwsze: Uśmiech!

 Ile razy słyszałeś/-łaś powiedzenie w stylu: „rozchmurz się, tak pięknie się uśmiechasz” ale właściwie czemu? Przecież ludzie to nie klauni żeby stale się uśmiechać… A jednak. Badania dowodzą, że osoby, na których twarzach uśmiech pojawia się częściej, mają aż 80% szans na pozytywny rozwój relacji z nowo poznaną osobą. Uśmiech sprawia, że nasz odbiorca, mówiąc prościej…, mięknie i jest znacznie bardziej skłonny do kontynuowania z nami rozmowy.

Nie jest łatwo być zawsze uśmiechniętym, ale kiedy podchodzisz do nowej relacji, bez względu na to czy partnerskiej, koleżeńskiej czy też biznesowej staraj się, jak najwięcej myśleć o ludziach, których lubisz i darzysz sympatią. To sprawi, że Twoje oczy będę kumulować, jak najwięcej ciepłych uczuć, a to oczy  najwcześniej skupiają uwagę Twojego rozmówcy. Dlatego też od tego warto zacząć…jeśli z uśmiechem masz na bakier.

Po drugie: Postawa!

Niestety, to właśnie ten punkt, który sprawia, że nawet gdy będziesz ubrany w najdroższe ciuchy, uśmiechać się od ucha do ucha  a postawa będzie niewłaściwa… zdradzi Cię i  od razu staniesz na przegranej pozycji.

Jeszcze raz powtórzę-  nieważne jaki będzie cel Waszego spotkania, ale zgarbiona, pochylona sylwetka, wolny krok i wystraszone spojrzenie, to koncertowe wejście do porażki. Mówiąc bardzo prosto – staraj się trzymać pion, nie unikaj patrzenia w oczy i staraj się kontrolować swoje ręce i dłonie, unikając gwałtownych ruchów i gestów.

Nie wiesz jak to wszystko zrobić? Ćwicz…, najlepiej przed lustrem.

Po trzecie: Stylizacja!

I teraz pewnie Was zaskoczę najbardziej. Pewnie większość z Was uzna, że jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, powinieneś odstrzelić się w białą koszulę z dobrze skrojoną marynarką lub garnitur. Dodatkowo buty na wysoki połysk  i spodnie w kant. Dokładnie tak! Dokładnie tak powinieneś się ubrać jeśli chcesz… zawalić dobre wrażenie!

Zakładam, że w stylizacji,  którą opisałem… większość osób czuje się niewygodnie i sztywno, jak zatem mają odbierać Cię inni, jeśli Ty sam czujesz się niekomfortowo?

POLECAM: „TO NIE KRAJ, TO LUDZIE”… RECENZJA, KTÓREJ NIE POTRAFIĘ NAPISAĆ.
Recenzja najnowszej książki Joanny Racewicz.

Jeśli stylizacja ma zrobić dobre wrażenie podczas pierwszego spotkania,  to Ty musisz się w niej dobrze czuć! Im bardziej też będzie nawiązywać do Twojego stylu, tym wierz mi, że zrobi lepsze wrażenie na innych. Mało tego, doda Ci pewności siebie i nieraz może być pretekstem do ciekawej rozmowy. Zaufaj zatem sobie i temu w czym czujesz się najlepiej!

Po czwarte: Myj się!

Mi nawet głupio o tym pisać…, ale jeśli podróżujecie komunikacją miejską to wiecie doskonale, że niejedna osoba ma z tym nadal problem. Nic nie zepsuje pierwszego wrażenia tak bardzo, jak nieświeży zapach, brak schludności czy brudna koszula.

Choć może wydawać się to zabawne, to jednak nadal jest to poważny problem,  zadbanie o niego nie powinno być dużym wyzwaniem. Dobry antyperspirant kosztuje około 10 zł, a przygotowanie i wyprasowanie ubrania na spotkanie, na którym Ci zależy można przygotować nawet dzień wcześniej. Pamiętaj jednak, że schludność to także zadbanie o dobrą fryzurę, dokładne ogolenie twarzy i umycie zębów przed spotkaniem! To bardzo proste czynności, które większość z nas wykonuje wstając z łóżka. Dlaczego nie zadbać o nie wyjątkowo kiedy zależy nam na tym aby zachwycić innych?

WARTO PRZECZYTAĆ: RELACJA Z PREMIERY KSIĄŻKI CUDZE ŻYCIE 11.X.2022. Dziękuję, że byliście ze mną!

Po piąte: Zachowanie!

Na koniec zostawiłem punkt, w którym trudno jest doradzać nie znając Was osobiście. Mało tego, trudno też zmienić na krótko przed spotkaniem. Są jednak takie zachowania, które skreślają Cię już z góry, niestety większość z nas nie umie nad nimi panować.

Jak znaleźć kompromis nad tym, jak kontrolować ten aspekt, najlepiej starać się zachować umiar nad tym co w nas dominuje. Wszystko dlatego, że nadmierna pewność siebie może zostać odebrana, jako zarozumialstwo, wesołość, jako infantylizm a zdecydowanie, jako… bucowatość.

Tylko umiar w tym, co sam wiesz, że w Tobie dominuje może pozwolić Ci zachować odpowiednią równowagę w odbiorze innych i tego właśnie radzę się trzymać …, czyż nie przyjemniej będzie powoli odsłaniać karty, niż z góry zdradzać pełną paletę swoich wad… lub zalet.

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz…

i to tylko od Ciebie zależy, czy będziesz w stanie je poprawić, czy też pogorszyć. Ważne  jest jednak aby ktoś chciał nam na to dać szansę. Czy dzięki temu postowi łatwiej będzie Ci je zrobić.., to mimo wszystko zależy od Ciebie. Ja tylko dałem punkty , przy których… możesz się przygotować, reszta należy do Ciebie .

A jak Wasze tegoroczne Halloweenowe przygotowania?

Bluza, którą mam na sobie pochodzi ze sklepu MR. GUGU & MISS GO, z którym rozpocząłem oficjalną współpracę. Zachęcam Was do odwiedzenia ich strony, a dla wszystkich czytelników bloga mam specjalny prezent w postaci rabatu na 15% na hasło: ZWYCZAJNYCHLOPAK. Na wszystkie produkty. Miłych zakupów!

KUPISZ TUTAJ: BLUZA MR GUGU & MISS GO

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA MOJEJ DRUGIEJ KSIĄŻKI:

„CUDZE ŻYCIE”

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dynie, duchy, horrory, i cały ten cyrk z Halloween…,

Alek Rogoziński i jego komedie kryminalne…