„Pink Book” czyli kobiece tajemnice w kieszonkowym formacie.

Dlaczego kobiety kochają literaturę erotyczną? Recenzja powieści K.N. Haner i Edyty Folwarskiej.

To nie będzie typowa recenzja… Dlaczego? W życiu przeczytałem dosłownie cztery książki o charakterze literatury kobieco-erotycznej. Było to: „365 dni – Blanki Lipińskiej” (głownie aby porównać z filmem). „Lust – Ta Noc” – Magdaleny Pasternak” (ponieważ wydawaliśmy książki w tym samym czasie i znamy się prywatnie), oraz serię Pink Book Edyty Folwarskiej – „Dawna Miłość” i „Efekt Erika: To Skomplikowane” autorstwa K.N. Haner.

Wobec powyższego, trudno mi uchodzić za eksperta, a tym bardziej wypowiadać się recenzencko w sprawie tego rodzaju gatunku literackiego. Nie da się jednak zaprzeczyć, że seria Pink Book-ów jest zdecydowanym sukcesem Wydawnictwa Purple Book. Dlatego na podstawie książek „To skomplikowane” i „Dawna miłość”, odpowiem na pytanie, dlaczego kobiety kochają czytać takie książki?

K. N. Haner - Efekt Erica: To skomplikowane

20.60 

Buy from here

Edyta Folwarska - Dawna Miłość

21.85 

Buy from here
Pins
  1. K. N. Haner - Efekt Erica: To skomplikowane
  2. Edyta Folwarska - Dawna Miłość

Pink Book – kwintesencja kobiecości w małym formacie

Pink Book, to specjalna seria wydawnicza, zaprojektowana z myślą o kobietach i dla kobiet. Ich format jest zdecydowanie mniejszy niż typowych książek. Z założenia ma to być lekka, poręczna książka mieszcząca się w bagażu podręcznym i czytana w każdej wolnej chwili. I tu już jest pierwszy punkt, który sprawia, że ktoś kto projektował te książki myślał o kobietach. Na tyle, ile je znam (a znam sporo) kobiety kochają „poręczne” rzeczy, szczególnie w formacie mini. Czy kiedyś zastanowiliście się ile przedmiotów mieści się w ich torebkach? Dlatego książki, które czytają również muszą znaleźć tam swoje miejsce.

Dawna Miłość: Edyta Folwarska i jej kobieta z sąsiedztwa

„Dawna Miłość”, to już kolejna książka Edyty Folwarskiej w ramach tej serii. I choć każdy tom to odrębna historia, to łączy je kobieca natura i pikantne erotyczne szczegóły. „Dawna Miłość”, to historia współczesnej warszawianki. Takiej, która żyje dziś, pracuje dziś, randkuje dziś i popełnia dzisiejsze błędy. To historia dziewczyny, na zakręcie życia. Poznajemy ją kiedy jej ówczesny partner, tuż przed ślubem… potrzebuje przerwy. Wówczas, tuż obok niej pojawiają się trzej mężczyźni. Każdy jest inny, ale czy… uda się jej na któregoś zdecydować? To już możecie się dowiedzieć czytając tę książkę.

POLECAM: MĘSKA BIŻUTERIA…Czy w ogóle wypada to nosić?

W tym krótkim opisie, odpowiedziałem Wam czemu, jak uważam, kobiety kochają czytać książki Edyty. To dziewczyna, która nie różni się niczym od nich. Ma te same pragnienia i wpadki, nie jest gwiazdą filmową, ma 5 kg „za dużo”, po imprezie kładzie miskę pod łóżkiem i „bezkarnie” ulega pokusom – na co, jak wiemy niejedna kobieta chciałaby sobie pozwolić 😉.

Czytając tę książkę zakładam, że kobiety widzą siebie, a czytając o błędach jakie popełnia główna bohaterka, to tak jakby było to rozgrzeszenie bez popełniania tych grzechów. Czy jest coś w tym złego? Wręcz przeciwnie, to możliwość patrzenia w lustro, bez wypominania sobie własnych kompleksów, to zdecydowanie najlżejsze z przewinień na jakie można sobie pozwolić.

O efekcie Erika i królowej romansów K.N. Haner

„To skomplikowane”, to z kolei szósty tom serii: ”Efekt Erika” autorstwa K.N. Haner. Pisarki, która mając w dorobku ponad 30 pozycji uważana jest za królową romansów w Polsce. I czytając tę książkę zrozumiałem, że tytuł ten nie jest bezpodstawny.

Choć wydaje się, że trudno jest czytać serie nie znając poprzednich 5 części tej opowieści, szybko jednak odnalazłem się w świecie zbudowanym przez Kasię.

POLECAM: DO TRZECH RAZY SZTUKA?
Recenzja powieści „Gdzie jesteś, piękny świecie” – Sally Rooney

Meg – to nie jest typowa dziewczyna z sąsiedztwa, to kobieta która nabałaganiła tak w życiu, że jej samej ciężko się w nim odnaleźć, mało tego, wszystko wskazuje na to, że komplikuje sobie je jeszcze bardziej. „To skomplikowane”, to w dużej mierze opowieść o przyjaźni między Meg a dwoma mężczyznami: Thomasem i Braynem.

Początkowo trudno było mi zrozumieć bezinteresowne wsparcie jakie otrzymywała od tej dwójki, z czasem jednak zrozumiałem, że w tej historii jest przyjaźń, w którą nie wierzy większość kobiet, a jednocześnie każda chciałaby aby była ona możliwa. Ot, taka przyjaźń miedzy kobietą a mężczyzną (na marginesie myślę, że w kolejnej serii ta relacja się rozwinie… ale to tylko moje przypuszczenie).

Jednak, poza marzeniem o damsko- męskiej przyjaźni, w tej opowieści są przystojni, świetnie zbudowani mężczyźni, piękne sukienki, buty na wysokim obcasie, no i gorący, wyzwolony seks. Tu wcale nie chodzi o próżność ale o 100% kobiecości, na które wiele dziewczyn pragnęłoby sobie pozwolić. Mówiąc w skrócie, kwintesencja marzeń, pragnień i fantazji…, które mieszczą się w kieszonkowym modelu książki ukrytej w damskiej torebce.

Pink Book – skarbnica ukrytych kobiecych tajemnic

Większość moich znajomych kobiet to w dużej mierze nowoczesne, świadome swojej seksualności kobiety. Bliżej im do feministek o liberalnych poglądach. Większość z nich nie przyznałaby się do takich marzeń i fantazji. Czy to jednocześnie oznacza, że ich nie mają? Wręcz przeciwnie, kobiety to w dużej mierze estetki, trudno zatem się dziwić, że lubią czytać o „pięknych osobach, rzeczach i miejscach”.

ZOBACZ TEŻ: 365 DNI: TEN DZIEŃ… I JEGO 7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH!
Recenzja filmu

I właśnie dlatego kochają takie książki, bo choć o ukrytych pragnieniach nie lubią głośno mówić… to w Pink Bookach… mogą o nich bezkarnie czytać. Dlatego właśnie powstaje taka literatura 😊.

KUPISZ TUTAJ:  „CAŁA SERIA PINK BOOK” 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: MOJA DEBIUTANCKA POWIEŚĆ: „MOST  IKARA”

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MĘSKA BIŻUTERIA…

Grey Book, czyli kryminał na małą kieszeń