O książce, która skradła moje serce…

Recenzja książki: „Pociągi wciąż jeżdżą… za Twoją melodią”

Kiedy otrzymałem książkę: „Pociągi wciąż jeżdżą… za Twoją melodią”, to długo czekała na mojej półce zanim zdecydowałem się po nią sięgnąć. Nie przekonywała mnie ani okładka, ani tym bardziej opis.

Ta książka to właściwie książka w książce. Przynajmniej tyle się z dowiadujemy z okładkowego blurba, zaś motyw opowieści, którą czyta główna bohaterka i ta odmienia jej życie, był już wałkowany tyle razy, że naprawdę ciężko było mi się przekonać aby sięgnąć po niego jeszcze raz.

Dostałem tę książkę jednak z adnotacją, że to naprawdę świetna powieść… i faktycznie mieli rację!

"Pociągi wciąż jeżdżą. Za twoją melodią" - Anna Purowska

29.74 

Buy from here
Pins
  1. "Pociągi wciąż jeżdżą. Za twoją melodią" - Anna Purowska

Pociągi wciąż jeżdżą… o fabule

Główną bohaterkę poznajemy w momencie kiedy zostaje porzucona przez chłopaka słowami “nigdy cię nie kochałem”, mierząc się z wewnętrznym bólem sama przeżywa coś na wzór bólu egzystencjalnego wynikającego z monotonnej pracy, samotności i wykorzystywaniu jako niańka dla swoich siostrzeńców, na dodatek jej brat stale próbuje ją swatać z kolegą z pracy.

ZOBACZTEŻ: TEN URLOP PO PROSTU TOBIE SIĘ NALEŻY!
O resecie mózgu i dlaczego wakacje są niezbędne dla Twojego szczęścia?!

Kiedy w antykwariacie przypadkowo trafia na książkę, która urzeka ją okładką, jakaś nieodparta siła mówi jej, że po prostu powinna ją przeczytać. Wówczas nasza bohaterka wchodzi w historię, która nie tylko zaważy na finale książki ale i jej realnym życiu.

Powieść, która niesie!

Aż ciężko opisać słowami tę książkę. Mógłbym użyć przymiotników: piękna, melancholijna, głęboka ale wszystko było by płytkie w przekazie. Ta książka to prawdziwa artystyczna uczta w słowie, przekazie i obrazie, jaki rysuje się w naszej głowie.

„Pociągi wciąż jeżdżą… Za Twoją melodią” łączy słowo pisane z obrazem, a obraz z muzyką. Nie bez znaczenia jest tutaj wykształcenie muzyczne pisarki. Widać, że kocha ona sztukę i daje temu upust w każdym rozdziale. Oszczędność w formie i dialogu jednoczenie sprawia, że trudno tę książkę identyfikować w jakimkolwiek gatunku. Ta książka dosłownie balansuje pomiędzy jawą a snem, tak jak i między słowem a wyobraźnią.

POLECAM: GRECJA MY LOVE!
5 powodów, za które pokochasz Grecję!

To co stanowi niezwykłą wartość tego utworu to kołysanie wraz ze swoim czytelnikiem gdzieś pomiędzy czasem i akcją. Tak naprawdę autorka miesza ze sobą czas rzeczywisty z przeszłością i to co dzieje się w czytanej przez bohaterkę książce, z tym co ma miejsce w jej głowie. Jednocześnie nie ma tu ani krztyny chaosu. Jest za to absolutny spokój i harmonia. Przez co czytelnik wnika w tę historię będąc jej jawną częścią.

Książka bliska ideału.

Mógłbym wymieniać jeszcze ogrom atutów tej historii, nie mniej jednak coraz trudniej było by mi unikać spoilerów. Pociągi wciąż jeżdżą… jednak to co najważniejsze najbardziej udowadniają, że książki mogą wpływać na nasze życie i warto o tym się samodzielnie przekonywać!

WARTO PRZECZYTAĆ: DLACZEGO CHŁOPCY TAK KOCHAJĄ SNEAKERSY?
O butach, które zdominowały świat!

Nie sposób przewidzieć zakończenia tej opowieści a ono samo i tak otwiera masę możliwości. I może to będzie właśnie największym atutem tej książki, wszak… Pociągi wciąż jeżdżą… za Twoją melodią.

KUPISZ TUTAJ:

„Pociągi wciąż jeżdżą… za Twoją melodią”

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
5 (1 głos)

Sprawdź pozostałe Grey Booki Nataszy Sochy!

Używam afiliacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten urlop po prostu Tobie się należy!

Ty nie wyglądasz jak prawdziwy facet!