Pokaż mi swój kolor, a powiem Ci, jaki jesteś.

Co kolor ubrań mówi o naszym charakterze?

Czy patrząc na kolor ubrań, które wybrał Twój przyjaciel lub znajomy, zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wybrał właśnie te kolory? Nie? A szkoda, bo kolor ubrań, który wybieramy, wbrew pozorom ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszej osobowości, ale i to, co chcemy przekazać otoczeniu.

Kiedyś podczas śledzenia kilku artykułów modowych znalazłem pewne zdanie, które na długo zostało w mojej pamięci: „Pokaż mi swój kolor, a powiem Ci, jaki jesteś”. Ma to szerokie zastosowanie nie tylko w dobrze koloru ubrań, ale też dodatków czy farb do wnętrz. (Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że większość mieszkań pod wynajem jest zawsze pomalowana w biało-szarych barwach, które są najbardziej uniwersalne w stosunku do typu charakterologicznego człowieka.)

Jeśli zatem chcesz jasno wyrazić swe wnętrze, postaw lub przekonania, ale brakuje Ci słów postaw na barwy, które mówią o twojej osobowości. Ta wiedza może Ci się przydać nie tylko dla samego siebie, ale i ludzi, którymi się otaczasz. Psycholodzy od dawna mówią o zjawisku zwanym „psychiczne oddziaływanie kolorów”, które może powiedzieć Ci więcej o Twoim rozmówcy niż mogłeś to sobie wyobrazić.

Kolor i to, jak wpływają na nasza osobowość

Jednym z prostszych w identyfikacji kolorów bez wątpienia jest czerwień. Czerwony to komunikat mówiący o tym, że jest w Tobie ogień, namiętność, siła i wola walki. Barwa czerwieni nie bez powodu utożsamiana jest właśnie z tymi cechami. Barwę czerwoną wybierają osoby aktywne, impulsywne i gotowe do natychmiastowego działania. Czerwień to kolor „ rzucający się w oczy”. Jeśli wiec jesteś pewny siebie i chcesz być zauważony, to barwa zdecydowanie dla Ciebie.

Kolor pomarańczowy to barwa należąca do tonacji optymistycznych kolorów, identyfikuje się z osobami śmiałymi, żądnymi przygód, w życiu kierującymi się entuzjazmem i zaangażowaniem. Ludzie preferujący ten kolor są zdecydowani i pewni siebie, z dużym poczuciem humoru i chętnie nawiązują bliskie relacje z otoczeniem.

Kolor żółty, choć to zaskakujące, może być wybierany przez osoby lubiące władzę i kontrolę nad innymi, czy też osoby świadome swojego intelektu. Żółć w swoim przesłaniu działa inspirująco, stymulująco, sprzyja otwartości umysłu.

Zieleń to kolor utożsamiany z optymizmem, harmonią i powiązany z ekologią. Osoby wybierające zieleń w swojej szafie, choć lubią się wyróżniać, cenią sobie bardzo harmonię w przyrodzie i wynikające z niej bezpieczeństwo. Zieleń, która ma swoje liczne odsłony jak choćby turkus wybierana jest często przez osoby, które chcą zachować w sobie swój młodzieńczy temperament. To sygnał o ciągle dziecięcej energii, która drzemie w Tobie.

Kolor różowy, choć długo utożsamiany z kobiecością, w ostatnich latach nareszcie zmienia to jednowymiarowe znaczenie. Róż to bez wątpienia kolor identyfikujący się z takimi uczuciami jak miłość, namiętność i seksualność, ale też zarezerwowany dla ludzi pełnych pasji i pożądania. To także kolor identyfikujący osoby czułe, wrażliwe i delikatne, co mogło być powodem klasyfikacji go w kręgach kobiecych. Kolor różowy wybierają osoby radosne, optymistycznie nastawione do świata, nie martwiące się problemami i myślące pozytywnie. Z tego powodu czasami jest również kojarzony z przesadną beztroską i ignorowaniem negatywnych stron rzeczywistości.

Czapeczka z daszkiem - AliExpress

8.87 

Buy from here

Bluza w balony - AliExpress

60.68 

Buy from here

SCOTCH & SODA - SPODNIE

299.90 

Buy from here

REEBOK - BUTY WHITE INT

249.90 

Buy from here
Pins
  1. Czapeczka z daszkiem - AliExpress
  2. Bluza w balony - AliExpress
  3. SCOTCH & SODA - SPODNIE
  4. REEBOK - BUTY WHITE INT

Kolor niebieski i wszystkie jego odcienie, to jeden z ulubionych kolorów wybieranych przez mężczyzn. I choć może to być zaskakujące, sugeruje on wewnętrzną duchowość i uporządkowanie. To kolor dojrzałego emocjonalnie faceta, który ma świadomość swojej pozycji oraz osiągnieć. „Niebiescy” lubią też spokój i ciszę, są lojalni i uczciwi. To barwa sugerująca poczucie bezpieczeństwa „we własnej skórze”.

Fiolet to ta barwa, której ewidentnie boją się mężczyźni, choć osobiście jest to jeden z moich ulubionych kolorów. Ubierając się na fioletowo żądasz szacunku, masz poczucie własnej wartości, godności osobistej. Fiolet to kolor artystów sugeruje, że osoba, z którą rozmawiasz jest bardzo kreatywna i uduchowiona.

Czarny w mistycznym rozumieniu uznawany jest za symbol tajemnicy, atrakcyjności seksualnej, buntu wobec panujących norm. Kolor czarny w ubiorze został jednak przyjęty w kanonach elegancji i to ta identyfikacja determinuje jego użytkową funkcję. Czarne ubrania zarezerwowane są dla osób, które chcą wyglądać tradycyjnie i szykownie. To też kolor identyfikowany z powagą i pozycją społeczną, właśnie dlatego charakteryzuje on biznesmenów, księży, policjantów. Ciekawostką jest, że osoby, które stale noszą czarne barwy, wykazują duże skłonności do zahamowań w zachowaniach ekspresyjnych. Pełnią bardziej role obserwatorów niż aktywistów.

O bieli można mówić najwięcej, bo to barwa, która wbrew pozorom skupia wszystkie barwy, gdyż jest najbardziej uniwersalna. Nie mniej jednak biały jest kolorem niezależności. Biały to także kolor czystości, nieskazitelności, niewinności.

Kolor brązowy należy do obszaru kolorów ziemi, a zatem jest utożsamiany ze stabilnością i bezpieczeństwem. W ubiorze często wybierają go osoby, które cenią sobie takie wartości jak wewnętrzne oddanie głównym obszarom swojego życia np. rodzinie, przyjaciołom lub pracy. To osoby konkretne i praktyczne w swoich działaniach.

Pamiętajcie jednak, że osobowość człowieka to bardzo złożona materia i nie sposób identyfikować jej tylko na podstawie noszonych barw. Nie mniej jednak może być to ciekawa podpowiedź, zwłaszcza wtedy, gdy w swojej szafie macie więcej niż jedną koszulę w tym samym kolorze.

Bluza w balony – Aliexpress

Dziś przedstawiam Wam kolorową stylizację stworzoną z różowych chinosów oraz bluzy z kolorowym nadrukiem w balony z popularnego portalu.

Przyznam szczerze, że jest to jedna z moich ulubionych bluz, która za każdym razem, gdy ją zakładam napawa mnie optymizmem.
To stylizacja, choć odważa i rzucająca się w oczy, z bardzo pozytywną energią. Bluza, sprawdzi się we wszystkich miejscach, gdzie obowiązuje luz w podejściu do mody a styl „street” jest bardzo mile widziany ☺

UWAGA: Rozmiary na Aliekpress standardowo są 2-3 rozmiary mniejsze niż europejskie. Pamiętajcie aby dokładnie sprawdzić tabelę rozmiarów. W razie problemów zachęcam do kontaktu!

Miłych zakupów!

KLIKNIJ TUTAJ: Bluza w balony – AliExpress

Gdzie założyć:

  • spacer
  • na „co dzień”
  • impreza gronie znajomych
  • weekendowy wyjazd

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

Nie chcesz kupować na Aliekspress, wybierz oryginalne produkty znanych marek:

Używam afiliacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O eksperymentach w męskiej modzie, czyli o co chodzi w łączeniu kolorów!

O polityce, Brexicie, nacjonalizmie i miłości…- recenzja książki „Czas Wyborów”