Polska ma na imię MALCOLM XD

Czyli najlepsze literackie otwarcie jakie mogłem sobie zapewnić :D

Rok 2020 zamknąłem z wynikiem czternastu przeczytanych książek, co nie uważam za wybitny wynik. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że statystycznie Polacy czytają jeden egzemplarz na rok, a ja w tym czasie równocześnie dopiąłem projekt własnej książki (Most Ikara – premiera kwiecień 2021:D) oraz napisałem drugą, czekającą w szufladzie…, to jednak nieskromnie uważam, że zamykam ten rok ze sporym sukcesem :D.

Nie mniej jednak rok 2021 zaczynam z grubej rury, bo na pierwszy rzut trafił Malcolm XD – Edukacja, która jest drugą powieścią po: Malcolm XD – Emigracja. I powiem Wam, że właśnie ta książka może okazać się jedną z tych, które znajdą się w top 5 na koniec sezonu.

MALCOM XD - „EDUKACJA"

27.99 

Buy from here
Pins
  1. MALCOM XD - „EDUKACJA"

ZOBACZ TEŻ: KRAINA LOVECRAFTA – MIKS GATUNKOWY Z POGRANICZA HORRORU, FANTASTYKI… I ROZPRAWKI NAD RASIZMEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Książkę Malcolm XD – Edukacja, otrzymałem dzięki mojej współpracy Grupą Wydawniczą Foksal, za wydanie zaś odpowiada Wydawnictwo WAB. Kochani! Dziękuję, że ta pozycja trafiła w moje ręce! Było warto!

No dobra, zanim przejdziemy do tego o czym jest, spróbujmy odpowiedzieć kim jest autor. Bo autorem jest, nie kto inny, jak właśnie Malcolm. Brzmi Wam to, jak masło maślane? Nic z tych rzeczy. To w rzeczywistości pseudonim artystyczny tajemniczego twórcy, o którym nic nie wiemy, tak samo, jak, to czy jego opowieść, jest zabawną fantazją nad otaczającą teraźniejszością współczesnej Polski, czy może realną (choć niedorzeczną) rzeczywistością własnego życia.

Bez względu na to czy Malcolm pisze o sobie, czy jest to jego surrealistyczna wizja aktualnego świata, jedno trzeba przyznać:

Przygotowałem dla Ciebie spis treści, który pomoże Ci łatwiej nawigować po tym wpisie.

Polska XXI wieku ma na imię MALCOLM XD

Malcolm XD, to książka, balansująca między tragikomedią a jawną groteską. Choć większość humorystycznych sytuacji mających miejsce w książce, brzmi nieprawdopodobnie…, to wierzcie mi, one mogły się wydarzyć! Absurd goni absurd, a dramat ściga komedię. Autor balansuje, pomiędzy zaściankową Polską a kosmopolityczną Warszawą. Wszystko ujęte w humorystycznej, zagrodowo-rynsztokowej formie… i wiecie co, to chce się czytać!

Będąc z Wami absolutnie szczery, nie przypominam sobie w moim życiu lektury, przy której śmiałem się równie często jak przy Malcolm XD – Edukacja. Ta książka, to bezpardonowe rozprawienie się z kompleksami naszego narodu. Obrywa się nie tylko „rekinom biznesu”, fanatykom „wielkiego świata” ale i zwykłym ludziom, dążącym do „tego idealnego”, który jak dobrze wiemy… nie istnieje.

Malcolm XD – Edukacja, choć w rzeczywistości przykra opowieść nad istotą naszych kompleksów, to tak naprawdę jest ważna i potrzebna (szczególnie teraz). Dopiero czytając ją z odpowiednim dystansem i odniesieniem do dzisiejszych czasów, zdajemy sobie sprawę w jakim kraju absurdów żyjemy. I choć, jak zakładam, większość postaci to fantazja autora, z powodzeniem znajdziemy ich wśród naszych znajomych, przyjaciół… czy współpracowników.

Ta książka to rzeczywiste lustro naszego kraju, z dystansem, groteską i przerażającą drobiazgowością. Jeśli zatem chcecie dowiedzieć się więcej o nas samych, to z przyjemnością polecam Wam tę książkę 😀

MALCOLM XD - Edukacja
MALCOLM XD – Edukacja

KUPISZ TUTAJ: MALCOLM XD – Edukacja – Wydawnictwo WAB

Ostateczna ocena 10/10

POLECAM: JULIUSZ STRACHOTA – „KRÓTKA WYCIECZKA NA TAMTEN ŚWIAT”

Sending
Oceń stylizacje
5 (1 głos)

👁 Ten wpis został przeczytany 16 razy.

☕ Szacowany czas czytania: 4 min.

ZOBACZ POZOSTAŁE KSIĄŻKI TAJEMNICZEGO MALCOLMA XD

Używam afiliacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

„Szarość Dnia”…. w męskiej modzie

Dresy – Home Office Fashion