Próbując poskładać SKRAWKI życia…

Recenzja książki Dariusza Adamowskiego

Z literaturą LGBT jest z reguły tak, że albo się ją czyta bo „wypada” z racji orientacji, albo zazwyczaj ktoś ją poleci: „słuchaj, to naprawdę jest dobra książka”. W moim przypadku, nie wiedziałem po jaki rodzaj literatury sięgam, po prostu otrzymałem tę książkę od Wydawcy z prośbą o jej recenzję. I tak za sprawą Wydawnictwa Novae Res trafiła do mnie książka autorstwa Dariusza Adamowskiego pt. SKRAWKI. Bardzo się cieszę, bo warto było ją przeczytać.

Pisarz, mający w swoim dorobku kilka solidnych sukcesów literackich a nawet adaptację w postaci gry komputerowej, wraca w rodzinne strony mając za zadanie opiekować się umierającym ojcem. Nie jest to jednak łatwa podróż, w jego wspomnieniach pozostały bolesne skrawki stojące na drodze uczuciu, jakim powinien obdarzać rodziciela. Jednak, nawet po śmierci ojca postanawia tam zostać, wszystko za sprawą nowej miłości dzięki, której odkrywa tajemnice z przeszłości, ucząc się tym samym na nowo kochać, analizować przeszłość i wyciągać wnioski na dalsze życie.

"SKRAWKI" - Wydawnictwo Novae Res

28.21 

Buy from here
Pins
  1. "SKRAWKI" - Wydawnictwo Novae Res

Skrawki, to prawdopodobnie najtrafniejszy tytuł jaki mógł wybrać autor dla swego utworu. Książka, jest napisana w postaci krótkich rozdziałów, stanowiących właśnie coś na kształt skrawków przeżyć i doświadczeń. Balansując między czasem i przestrzenią, wpływa na analizę zdarzeń jakie mają miejsce w obecnym życiu naszego bohatera.

Skrawki to powieść bardzo uczuciowa, nagromadzona emocjami i napisana z niezwykłą wrażliwością w słowach przelanych na papier. W tej książce jesteśmy wyraźnymi świadkami uczuć jakich doświadcza nasz główny bohater. Które choć różnią się na poszczególnych etapach życia, zawsze mają wspólny mianownik łączący je w całość – zagubienia, wobec otaczającej nasz rzeczywistości.

W książce tej należy wyróżnić przepiękny opis relacji rozgrywającej się pomiędzy dwójką mężczyzn. Muszę przyznać, że wierzy się w uczucia jakimi darzą się główni bohaterowie i to co dają sobie wzajemnie. Nie inaczej jest w przypadku trudnych relacji ojca z synem, zaszłości które nigdy nie zostały wyjaśnione, poczucia odpowiedzialności i obowiązku wobec najbliższych. To wszystko sprawia, że książkę czyta się jak jawny zapis emocji autora. Mimo, że nie wiem na ile historia została oparta na prawdziwych doświadczeniach, to jednak czytając ją ma się pewność, że tak właśnie jest.

Skrawki, to przykład tej literatury, która bardzo oddziałuje na odbiorcę. Prawdopodobnie właśnie to sprawia, że książka ta skradła moje serce. Nie brakuje tu scen, które rozczulają , a Autor doskonale zdaje sobie sprawę, jak wpływać na swoich czytelników i co poruszy ich najbardziej. Dlatego też, jeśli lubicie sobie popłakać …UWAGA: spoiler😊… i kochacie zwierzęta…- jestem pewien, że tutaj uronicie niejedną łzę.

Podsumowując:

Skrawki, to przykład kolejnej już, bardzo dobrej pozycji wydawniczej, której brakuje solidnego marketingu, pozwalającego jej wybić się na tle setek publikacji wychodzących każdego dnia. To książka bardzo bliska ludziom i wspomnieniom, jakie towarzyszą każdemu z nas. Toteż książka, która choć napisana prostym językiem ujmuje i wciąga z każdą kolejna stroną. Wobec niej nie pozostaniecie obojętni i nieraz będziecie chcieli do niej wrócić.

Ja z pewnością to zrobię! 😊

KUPISZ TUTAJ:

„SKRAWKI” – Wydawnictwo Novae Res

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: MOJA DEBIUTANCKA POWIEŚĆ: „MOST  IKARA”

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pomysły na prezenty, na ostatnią chwilę

Jak mi się nie chce…