Radosna Książka – czyli o radości na milion sposobów!

Recenzja Książki: Wydawnictwo Papierowy Motyl.

Absolutnie nie uważam się za speca od książek typu poradnik. I pomimo, że w swoim życiu przeczytałem kilkanaście pozycji tego gatunku, nie jest to moja ulubiona literatura, po którą sięgam chcąc zaczerpnąć chwili relaksu. Radosna Książka wydana pod szyldem Wydawnictwa Papierowy Motyl (BDW – piękna nazwa) trafiła do mnie z zupełnie z innego powodu. Otóż jedną z autorek jest moja serdeczna koleżanka – Katarzyna Sadowska, to też z przyjemnością chciałem się dowiedzieć coś więcej o jej twórczości.

Powiedziałem jednak, że jedną z autorek, bo w finalnej wersji było ich aż osiem. Dlaczego aż tyle i czy dla książki wyszło to na dobre? Dowiecie się czytając dalej moją najnowszą recenzję.

Radosna książka - Wydawnictwo Papierowy Motyl

33.92 

Buy from here
Pins
  1. Radosna książka - Wydawnictwo Papierowy Motyl

O radości na milion sposobów.

„Radosna Książka”, to właściwie zbiór dłuższych lub krótszych opowiadań na temat postrzegania radości, prób ich odnalezienia, a przede wszystkim mówiący o tym gdzie powinniśmy jej szukać. Każda z autorek ma inną historię, inną przeszłość i inne powody, dla których na nowo nauczyła się być radosna.

Ujęcie tematu z punktu widzenia aż tylu twórców wyszło książce na dobre. Dlaczego? Ponieważ każda z kobiet, która ją tworzy jest osobną jednostką, mającą inny zawód, inne doświadczenia i inne spojrzenie na szeroko pojęte szczęście. To wszystko sprawia, że każdy czytelnik sięgający po Radosną Książkę doszuka się, w któreś z autorek sam siebie. Znajdzie odpowiedź, która jest tożsama z własnymi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami, a przede wszystkim jest solidną nauką, jak być radosnym człowiekiem.

Radosna książką – terapia na smutki.

Autorki w swoich rozdziałach wystrzegają się oceny postępowania, narzucania tego, co jest właściwe a co nie. To bardzo dobry zabieg, gdyż wszelkie negatywne emocje z kart tej książki zostały po prostu wyparte. Lektura ta skrywa w sobie skarbnicę tylko pozytywnej energii, mającej zarażać optymizmem i na tym koncentrować uwagę swoich odbiorców.

Przyznam szczerze, że książkę skończyłem już kilka miesięcy temu. Dlaczego jednak dopiero teraz postanowiłem napisać tę recenzję, bo wiele z jej treści przez ten okres starałem się wdrożyć we własne życie, lub nawet porównać swoją radość z tą, którą emanuje ta publikacja. I choć poszukiwanie radości nie jest prostą sprawą, z pewnością po przeczytaniu tej książeczki na wiele aspektów swojego życia można spojrzeć zupełnie inaczej.

Chciałbym tu też wspomnieć o jakości wydania tej powieści. Książka ma naprawdę piękną okładkę, już patrząc na nią można poczuć ogromną dozę optymizmu jaką ma w sobie. Wewnątrz znajdziemy przepiękne grafiki autorstwa, uwaga – mężczyzny: Łukasza Rożyńskiego. Grafiki, które nie tylko idealnie wpisują się w treść ale i mogłyby stanowić inspirację dla niejednego radosnego obrazu w naszych domach.

Na koniec muszę wspomnieć o jednym minusie…, który dosłownie rozłożył mnie na łopatki i uważam za największą wadę tej książki. Radosna Książka ma raptem 190 stron… ale kosztuje aż 38 zł! Czemu o tym wspominam, bo to książka, którą po prostu warto mieć w swojej biblioteczce ale jej cena… skutecznie odstrasza do zakupu.

Podsumowując:

Radosna Książka to dzieło pisane bardziej z myślą o kobietach i dla kobiet. Nie zmienia to jednak faktu, że jej przesłanie jest w pełni uniwersalne i wielowymiarowe. Wszak radość, to coś, czego wybitnie potrzebujemy a bardzo nam obecnie brakuje… szczególnie w tym smutnym kraju.

p.s. czy wiedzieliście, że istnieje coś takiego jak joga śmiechu ! No właśnie… ? Przeczytajcie to będziecie już wiedzieć 😛

POLECAM!

KUPISZ TUTAJ: Radosna Książka – Wydawnictwo Papierowy Motyl

Ostateczna ocena 8/10

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: MOJA DEBIUTANCKA POWIEŚĆ: „MOST  IKARA”

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaczynamy wakacje, czyli moda na lato 2021!

Wyższym być… Jak z pomocą stylizacji dodać sobie kilka centymetrów.