Styl Retro – i wszystko co o nim powinieneś wiedzieć.

Czy Retro może być modne?

Styl zwany Retro? Z czym Wam się kojarzy? Zazwyczaj, słysząc określania takie, jak Retro, czy Vintage, nikt nie będzie oczekiwać głównych trendów modowych na dany sezon. Tymczasem to błąd, bo moda, jak żadna inna dziedzina życia „kołem się toczy” a inspiracje, desenie i pomysł, opierają się w dużej mierze na trendach z przeszłości, powracając co kilka lat.

Aldo - Buty SEGUIR

339.90 

Buy from here

Kapelusz Panama - AliExpress

11.51 

Buy from here

BRANSOLETKA LAZAP - Stone element

126.00 

Buy from here

Letni Komplet w Stylu Retro - AliExpress

77.04 

Buy from here
Pins
  1. Aldo - Buty SEGUIR
  2. Kapelusz Panama - AliExpress
  3. BRANSOLETKA LAZAP - Stone element
  4. Letni Komplet w Stylu Retro - AliExpress

I choć wielu Retro uważa za styl przestarzały, utożsamiany z własnym dziadkiem, jest to wysoce krzywdzące i nieprawdziwe spojrzenie. Bo Retro ma jeden z głównych nurtów w szeroko pojętej sztuce. W męskiej modzie oznacza łączenie przeszłości z nowoczesnością. A zatem, nosząc go, być może nie będziesz ubrany w trendy bieżącego sezonu, ale nikt nie zarzuci Tobie, że nie masz własnego stylu.

Retro, czyli kiedy to było modne?

Retro to styl, który nie odnosi się do konkretnej epoki. To ubrania, które jak ogólnie przyjęto czerpią co najmniej z dekady przeszłości. Nie chodzi tutaj o stylistykę na konkretne lata, ale czerpanie inspiracji z trendów minionej epoki modowej.

Jasno też trzeba zaznaczyć, że Styl Retro nie oznacza starych, znoszonych ubrań, ale stylizację, która nawiązuje do nurtów minionych lat. Twoje ubrania powinny być doskonałej jakości, i w bardzo dobrym stanie , bez nadgryzionego „zębem czasu”. To Twój całościowy look- dodaje kompozycji szlachetności, tajemniczości i nietuzinkowego spojrzenia na to co masz na sobie.

ZOBACZ TEŻ:  JAK PRZETRWAĆ JESIEŃ! Czyli kilka sposobów jak uchować się przed depresją podczas najbardziej znienawidzonej pory roku!

Retro i gdzie go szukać

Stylu Retro, wcale nie jest tak trudno znaleźć, a ubrania które go definiują, znajdziesz co prawda, wśród odzieżowych perełek, swoich rodziców lub dziadków bądź w lumpeksach. Ale możesz je także znaleźć w ulubionych butikach, czy też modnych sieciówkach. Styl Retro to często współczesne ciuchy, które tylko są stylizowane na te z przeszłości.

Chcąc zatem ubierać się w tego rodzaju stylizstylacje, czerp inspiracje oglądając filmy czy fotografie z tamtych lat, a to co wpadło ci w oko staraj się przenieść na własny styl.

Trzy zasady Stylu Retro!

1. Nawiąż do przeszłości.

Nawiązując do przeszłości nie znaczy, że masz wyglądać, jak żywcem wyjęty ze starego filmu. Chodzi o motywy , które w danej epoce były modne. Mogą to być pasy, jak u mnie na zdjęciach. Monochromatyczne komplety lub kapelusze. Dobrze jest także trzymać się określonej dekady, która pozwoli przysłowiowo cofnąć się w czasie. I oddać tym samym hołd modowym dokonaniom z przeszłości.

2. Z gustem i przemyślanie.

Retro już w samym zamyśle wiąże się z pewnym „przebraniem”, staraj się jednak nie przesadzić. Łączenie dzwonów, kamizelki i kapelusza. Będzie to bardziej propozycja na bal przebierańców niż czymś w czym warto wyjść na miasto. Wybieraj zatem stylizacje, staraj się nie wykraczać poza dwie epoki i raczej trzymaj się tych, które sąsiadowały ze sobą.

3. Lepsze wrogiem dobrego.

Jeśli to co wybrałeś sprawia, że przysłowiowo czujesz się w tym dobrze i oddaje to Twój charakter, zaufaj swojej intuicji. Nie ma nic gorszego niż przekombinowanie, dodając kolejne dodatki, biżuterię czy wyszukane buty. To styl, który określa Twój charakter i Twoje podejście do mody, jeśli jest z Tobą spójne, to znaczy, że trafiłeś w sedno i umiesz ubrać się w Stylu Retro.

Letni Komplet w Stylu Retro.

Kiedy zobaczyłem ten komplet składający się z koszuli i krótkich spodenek, dokładnie w tych samych barwach , od razu wiedziałem, że będę chciał o tym napisać post . Dodając do tego słomkowy kapelusz oraz białe trampki poczułem się jakbym pozował gdzieś na ulicach Paryża z minionych lat… jak widzicie byłem na balkonie na warszawskiej Ochocie. Czując flow przeszłości, osiągnąłem właśnie to, o co w Stylu Retro naprawdę chodzi!

KUPISZ TUTAJ: Letni Komplet w Stylu Retro – AliExpress

POLECAM: LUST TA NOC – CZY LITERATURA EROTYCZNA JEST TYLKO DLA KOBIET?
Recenzja książki Magdaleny Pasternak

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: MOJA DEBIUTANCKA POWIEŚĆ: „MOST  IKARA”

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

LUST TA NOC – Czy literatura erotyczna jest tylko dla kobiet?

Trendy w męskiej modzie na jesień 2021