Ten urlop po prostu Tobie się należy!

O resecie mózgu i dlaczego wakacje są niezbędne dla Twojego szczęścia?!

Wakacyjny reset to coś, co jest nam potrzebne do życia, tak jak i woda czy jedzenie. Tak, to dość mocne porównanie, ale jeśli nie zadbasz o reset od obowiązków swojej głowy, odbije się to nie tylko na Twoim zdrowiu ale i może prowadzić do poważnych konsekwencji. Bez odpowiedniego resetu możesz zapomnieć o odpowiedniej produktywności zarówno psychospołecznej, jak i zawodowej. Mało tego, jeśli zignorujesz tę wyraźną potrzebę twojego mózgu… w końcu odmówi ci on posłuszeństwa. A zatem nie lekceważ tego postu i dowiedz się dlaczego urlop po prostu się Tobie należy!

Okulary przeciwsłoneczne - Jeepers Peepers

77.99 

Buy from here

Koszula bez rękawów - Aliexpress

94.30 

Buy from here

Zielone Bermudy - AliExpress

18.49 

Buy from here

Wysokie skarpety - NIKE

68.00 

Buy from here

Balenciaga Gucci x Balenciaga Triple S
Buy from here
Pins
  1. Okulary przeciwsłoneczne - Jeepers Peepers
  2. Koszula bez rękawów - Aliexpress
  3. Zielone Bermudy - AliExpress
  4. Wysokie skarpety - NIKE
  5. Balenciaga Gucci x Balenciaga Triple S

Jak urlop wpływa na naszą głowę?

 

Według badań psychologicznych urlop to jeden z czynników, który w istotny sposób może wpływać na zmniejszenie ryzyka depresji, zaburzeń lękowych a nawet myśli samobójczych! Wszystko dlatego, że obecny tryb życia i natłok informacji, które nas otaczają, sprawia, że nasz mózg żyje w pełnej konstelacji bodźców, mówiąc prościej -pełną parą.

To wszystko sprawia, że nie ma czasu na redukcję czynnika stresu. Zaś eliminacja kontaktu ze stresorami powoduje, że organizm przechodzi w stan wyciszenia i homeostazy. Dlatego też urlop daje mu coś na kształt stopera i hamulca dla myśli. Twój mózg po prostu zyskuje czas i przestrzeń, która jest mu niezbędna do przyjęcia nowych informacji.

ZOBACZ TEŻ: GRECJA MY LOVE!
5 powodów, za które pokochasz Grecję!

Czy każdy urlop nas odstresuje?

Aby jednak urlop był efektywny i skutecznie zapewnił Ci element resetu dostosuj go do potrzeb, które potrzebuje organizm. Prawdą jest, że choć każde wakacje mogą zapewnić Ci odpoczynek nie każdy zapewni reset. Jeśli zatem żyjesz w ciągłym ruchu, pośpiechu i goniącymi terminami, nie wybieraj citi breaku w zgiełku europejskich metropolii, ale odosobnione miejsce z kontemplacją natury i ciszy. Z kolei jeśli potrzebujesz odpocząć od ludzi i ciągłych pytań, unikaj zatłoczonych kurortów.

Chcąc osiągnąć reset, musisz eliminować czynniki, które prowadzą do chaosu. Dlatego wybierając wakacje zastanów się co jest największą obecnie potrzebą Twojego mózgu i postaraj się właśnie to mu zapewnić.

Za urlop podziękuje Ci… Twój mózg!

O dobrodziejstwach urlopu można mówić wiele. Wspominany jednak reset w mózgu i zrobienie nowej – w jego przestrzeni, pozwolą na zwiększenie m.in. naszych myśli kreatywnych. To właśnie dlatego podczas urlopu, pojawia się najwięcej pomysłów na choćby nowe książki czy projekty. Pamiętaj jednak aby pomysły nie doprowadziły cię do przejścia w tryb pracy. To bardziej zwolnienie przestrzeni dla Twojej wyobraźni i nowych pomysłów. Do działań, przejdziesz po powrocie.

POLECAM: CZY TO NA PRAWDĘ BYŁY MOJE WIELKIE „GRECKIE WAKACJE”?!
Recenzja książki Klaudii Paź.

Badania dowodzą, że odpowiedni reset mózgu podczas urlopu może poprawić lub nawet uzdrowić jakość snu. Jeśli zatem cierpisz na nieregularności snu, problemy z wcześniejszym pójściem do łóżka czy nawet bezsenność, to właśnie urlop może pozwolić Ci na wyrównanie tych problemów. Wszystko dlatego ze najzwyczajniej podczas urlopu… odchodzi Ci obowiązków, które koncentrują Twój dzień.

Jaka jest optymalna długość urlopu?

To może być dla wielu zaskakujące, ale urlop, który może zapewnić Ci pełny reset to wcale nie jest tydzień lub dwa ale badania dowodzą, że dopiero po 3 tygodniach przerwy jesteś w stanie wrócić „niczym nowonarodzony” wszystko dlatego ze dopiero po tygodniu przerwy nasz mózg przestaje myśleć o codzienności a w kolejnych dwóch wraca do równowagi. Wiadomo jednak, że na tak długi urlop rzadko można sobie pozwolić dlatego ważne aby dostępny czas jakim dysponujemy wykorzystać do maksimum.

Niektórzy ludzie są w stanie przejść w tryb resetu już w ciągu 8 dniowej przerwy, inni potrzebują na to co najmniej 10 dni. Prawdą jest jednak fakt, że to nie długość ma tu największe znaczenie ale jakość Waszych wakacji. Jeśli zatem jadąc na urlop co drugi dzień sprawdzasz skrzynkę pocztową a telefon służbowy towarzyszy Ci w urlopie… nic tego nie będzie.

WARTO PRZECZYTAĆ: DLACZEGO CHŁOPCY TAK KOCHAJĄ SNEAKERSY?
O butach, które zdominowały świat!

Staraj się jak najszybciej przejść w tryb tego co po prostu sprawia przyjemność i zapewnia relaks. Rób rzeczy, na które zazwyczaj nie masz czasu, nie spiesz się i kontempluj każdą z danych chwil… właśnie to stanowi klucz do pełnego resetu. Ważne jest, aby słuchać swojego ciała i umysłu, właśnie to stanowi klucz do resetu mózgu!

KUPISZ TUTAJ: Zielone Bermudy – AliExpress

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dlaczego chłopcy tak kochają sneakersy?

O książce, która skradła moje serce…