„TEN FACET MA STYL”

o tym, jak go znaleźć i gdzie go szukać.

Pojęcie stylu jest dość trudne do zdefiniowania. W powszechnej opinii funkcjonuje stwierdzenie „ten facet ma styl” albo „ on ma to coś”. Tylko właściwie co oznacza „to coś”? Czy styl identyfikuje się tylko z pojęciem mody? A może na jego pojmowanie to właśnie moda ma decydujące znaczenie? Dziś zatem wspólnie spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, co oznacza pojęcie stylu w męskim wydaniu.

Koszula w Awokado - AliExpress

29.47 

Buy from here

Bransoletka – Stoneelement

116.00 

Buy from here

Rurki – Bershka

119.90 

Buy from here

Berwick Ciemnobrązowe trzewiki Copy

999.00 

Buy from here
Pins
  1. Koszula w Awokado - AliExpress
  2. Bransoletka – Stoneelement
  3. Rurki – Bershka
  4. Berwick Ciemnobrązowe trzewiki Copy

ZOBACZ TEŻ: Dresy – Home Office Fashion

Nowe szaty króla

Z ręką na sercu, przyznajcie się ile czytacie blogów o męskiej modzie? … (Tak, wiem, że głównie mój :P), ale jeśli w większym lub mniejszym stopniu interesujecie się modą, to literatura na ten temat nie jest Wam obca. I teraz przykra wiadomość. Możecie czytać setki artykułów, blogów, poradników i książek. I choć oznacza to, że wielu z Was posiądzie znaczną wiedzę o modzie, to nie znaczy, że znajdziecie swój styl.

Dlaczego tak jest? Bo wiedza teoretyczna choć ważna i istotna nie sprawi, że będziesz czuć się dobrze w tym co nosisz, a to właśnie stanowi o stylu. Bo styl to Twoja indywidualna cecha osobowości, zależna tylko od Ciebie i identyfikująca się z Twoim charakterem.

Ubieranie się można spokojnie nazwać sztuką. Nadal Was to nie przekonuje? Spójrzcie na zdjęcia i stylizacje ulubionych blogerów, influencerów,  czy nie zdarzyło się, że wzbudzają w Was zachwyt i chęć posiadania właśnie tych rzeczy? Podczas kiedy już je kupicie, to okazuje się, że na Was już nie prezentują się tak dobrze? To właśnie jest styl, a zatem rady blogerów mogą pomagać go odkryć, ale nie określić czy to właśnie ten, który pasuje również i Wam.

Klasyka nigdy się nie nudzi

Nie bez powodu coś co nazywa się klasyką uważane jest za ponadczasowe i perfekcyjne. Klasyka to gatunek mody (ale nie tylko), który zyskał ten przydomek właśnie za sprawą czegoś co nigdy się nie nudzi, jest nieprzemijający i pasuje do większości ludzi. Czy to oznacza że „ubieranie się” w klasykę wystarczy aby mieć swój styl?  To znów Was rozczaruję, niestety nie!

Możesz ubierać klasyczne ubrania, aby nie popełnić modowego  faux-pas, ale to nie określi Twojego stylu.  Jeśli za pojęcie klasyki uważasz męskie marynarki, spodnie w kant i białą koszule… to ok, zazwyczaj będziesz wyglądać w tym dobrze pod warunkiem, że będą dobrze skrojony. Ale to nie znaczy, że będzie to wszystko w Twoim stylu, a tym samym, że Ty sam będziesz się w tym dobrze czuć.

Na koniec tego punktu chcę Wam zwrócić uwagę na młodych chłopaków, którzy nagle zaczynają pisać o modzie męskiej, zakładać, klasyczne stylizacje, dopasowane marynarki, mokasyny i loafersy. W świecie blogerów można pisać o czym się chce… Ale wizerunek „stary-malutki” to chyba nie najlepsze pojęcie stylu.

Buduj styl od podstaw, ale wraz z całym jego ekwipunkiem.

Jeśli po przeczytaniu tego wszystkiego, nadal uważasz, że aby mieć styl wystarczy znaleźć tylko ubrania które będą Ci pasować…, to cała moja praca poszła na marne. Na Twój styl składa się nie tylko ubiór ale i to jaką masz fryzurę, rysy twarzy, jak pachniesz, jak mówisz, jak się poruszasz.

To wszystko składa się nie tylko na Twój wizerunek ale i sposób postrzegania przez innych ludzi i na nic będą altruistyczne przesłanki, że nie ocenia się ludzi po wyglądzie. Większość osób to wzrokowcy, na szczęście, nad wszystkimi elementami, które tu wymieniłem możesz pracować, poszukiwać i określać. Na pocieszenie dodam Wam jeszcze jedną prawdę życiową, która zawsze się sprawdza… „Uwiedź wyglądem, zatrzymaj charakterem!”

Styl i gdzie go szukać

Obawiam się ze mogę Was rozczarować tym ostatnim akapitem. Ale odpowiedz na to pytanie jest prosta. Bo gdzie szukać swojego stylu? W samym sobie! To Ty go wyznaczasz i tylko Ty go czujesz!

Próbuj nowych rozwiązań, nie bój się kolorów, czytaj blogi, oglądaj zdjęcia, inspiruj się. Ale nie podążaj ślepo za trendami, idź za tym co podpowiada Ci Twoje serce. Mój blog to tylko poradnik. Encyklopedię stylu musisz napisać sobie sam :D.

Koszula w awokado – AliExpress

Ten facet ma styl – o tym, jak go znaleźć i gdzie go szukać.
Ten facet ma styl – o tym, jak go znaleźć i gdzie go szukać.

Koszula w awokado, może brzmi to zabawnie, ale idealnie wpisuje się w mój styl. Ma w sobie pewną infantylność, casual przełamany stylem smart, z dodatkiem dżinsu z dziurami. Szalone jak ja, odważne, zuchwałe  i oryginalne. To właśnie mój styl. Czy koszulka w awokado jest teraz modna… Pewnie nie… ale o różnicy miedzy byciem modnym a stylowym…. Też już Wam pisałem.

KLIKNIJ TUTAJ: Koszula w awokado – AliExpress

Gdzie założyć:

  • Na randkę
  • Na spacer
  • Spotkanie ze znajomymi 

POLECAM: LEPIEJ JEST BYĆ MODNY CZY STYLOWY?

A na koniec mały prezent :). Jeśli podoba Wam się biżuteria, którą prezentuję na zdjęciach, to zapraszam Was do odwiedzin witryny www.stoneelemnt.pl. Pamiętajcie, że na hasło: „zwyczajnychlopak15” możecie otrzymać 15% rabatu na wszystkie produkty!
Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MOST IKARA – Opis wydawcy

Moda na wakacje…