Szelki wracają do łask…

i są bardzo seXXy!

O tym, czy lepiej być modnym, czy mieć swój własny styl nieraz już pisałem. Są jednak elementy męskiego ubioru, które choć co jakiś czas wbijają się na nowo w trend sezonu, to nadal stanowią klasykę męskiego stylu. Przykładem tego rodzaju męskich akcesoriów są… szelki.

Kiedyś utożsamiane z modowym dandysem, absolwentem brytyjskich uczelni czy szkolnym mundurkiem. Dziś na nowo wracają do łask. Dziś szelki noszą wszyscy! Od biurowych korpooutfitów, przez hipsterskich outsiderów, kończąc na streetwear-owych lookach. Szelki można nosić w każdym wieku i przy każdym typie sylwetki. Pasuje na galowo i casualowo. Różnica jest tylko w szerokości i fakturze  materiału z jakiego zostaną wykonane. Jak zatem nosić szelki? Zapraszam na najnowszy post.

ZOBACZ TEŻ: RELACJA Z PREMIERY KSIĄŻKI „CUDZE ŻYCIE. NOWY POCZĄTEK” 12.04.2023 Dziękuję, że byliście ze mną!

Kapelusz Boater - Aliexpress

82.50 

Buy from here

Skórzane szelki: AliExpress

43.29 

Buy from here

Biała koszula: Macaroni Tomato

469.00 

Buy from here

Ramoneska skórzana: Allsaints

2,029.90 

Buy from here

Czarne rurki: BERSHKA

99.90 

Buy from here

Skórzane półbuty: GANT

92.65 

Buy from here
Pins
  1. Kapelusz Boater - Aliexpress
  2. Skórzane szelki: AliExpress
  3. Biała koszula: Macaroni Tomato
  4. Ramoneska skórzana: Allsaints
  5. Czarne rurki: BERSHKA
  6. Skórzane półbuty: GANT

Historia męskich szelek

Szelki to przykład jednego z „najstarszych” modowych, męskich akcesoriów. Wzmianki na ich temat w męskiej modzie mają przeszło 300 lat i choć początkowo pełniły funkcję tylko użytkową, to ich popularyzację zawdzięczamy Brytyjczykowi – Albertowi Thurston’owi  który od 1820 roku rozpoczął produkcję na masową skalę i spopularyzował  męskie szelki na całym świecie, a założona przez niego firma produkuje wyjątkowe modele do dnia dzisiejszego.

Schyłek mody na szelki przypadka na czas I wojny światowej. Wówczas dotychczasowy kanon eleganta w surducie przejął wizerunek silnego mężczyzny w mundurze. Nic w tym dziwnego, że skórzany pasek był wygodniejszy w żołnierskim stroju niż szelki, właśnie ze względów praktycznych. Szelki zaczęły coraz częściej być traktowane bardziej jako element bielizny podtrzymujący garderobę, niż faktyczny element męskiego stroju.

Obecnie szelki wracają do łask i swojego pierwotnego przeznaczenia. To oryginalny element wykończenia stylizacji a przy okazji… świetnie podtrzymujący spodnie. Ponownie też wrócił do swojej formy przywodząc na myśl symbol klasy i elegancji oraz  ponadczasowego szyku.

Od klasyki po współczesność.

Dziś stylizacje z męskimi szelkami, to przede wszystkim synonim świadomości własnego stylu który potrafisz kreować. To ozdobny dodatek stanowiący wykończenie looku. Nadal kojarzą się z dobrym gustem i elegancją, ale tak, jak już wspomniałem, szelki można łączyć zarówno w wersji smart jak i casual.

Mimo iż w męskich szafach nadal pasek świeci triumfy, to warto być posiadaczem choć jednej sztuki szelek. Pamiętaj jednak, że jeśli już się na nie  zdecydujesz, spraw aby były one widoczne, a nie stanowiły element podtrzymujący spodnie. Szelki mają przykuwać uwagę, urozmaicać outfit i podkreślać Twoją oryginalność. To dodatek dla osób świadomych swojego stylu i lubiących bawić się modą. Jeśli należysz do osób wycofanych i unikających spojrzeń zostań przy pasku.

POLECAM: OSIĄGNĄŁEŚ SUKCES? WSTYDŹ SIĘ! O tym, dlaczego nie potrafimy cieszyć się własnym szczęściem.

Zdradzę Wam jednak jeden dobry trik. Jeśli zmagasz się z wystającym brzuszkiem… szelki dodatkowo wysmuklą ciało, a  zatem – tym bardziej postaw na nie! Na dodatek zmuszą Cię do wyprostowania sylwetki co sprzyja pewności siebie.

Z czym te szelki?

Męskie szelki najlepiej zawsze będą się prezentować w zestawie z elegancką marynarką. To właśnie jest ten powrót do klasyki i przeszłości. Kontrastowe szelki wybijające się przy rozpiętej górze, to idealne podkreślenie stylizacji. Tak jak już wspomniałem, dziś można je łączyć w casualu z czarnymi spodniami, jeansem lub spodniami typu chino. W tego rodzaju zestawie, nie zakładaj marynarki a szelki pokaż bezpośrednio na koszuli. To one stanowią clou stylizacji dlatego, postaw na kontrastowy, wyrazisty odcień (np. zielony lub czerwony) lub oryginalny materiał, jak na przykład te wykonane ze skóry lub plecionki.

Dla tych bardziej odważnych… możesz spróbować połączyć szelki z T-shirtem lub koszulą polo. Wszystko zależy od  pewności siebie i na ile nie boisz się bawić modą. To szelki stanowią punkt stylizacji… reszta to tylko dodatek.

 

WARTO PRZECZYTAĆ: POZNAJ BOHATERÓW KSIĄŻKI: CUDZE ŻYCIE. NOWY POCZĄTEK #HUBERT

Kilka rad z szelkami

  1. Zawsze postaw na kontrast. Do jasnej koszuli wybierz ciemne szelki i na odwrót.
  2. Jeśli nosisz szelki unikaj spodnie ze szlufkami, niestety to bardzo rzuca się w oczy chyba, że szelki wykończone są tak, że ich przyczepy są na szlufki (patrz zdjęcia)
  3. Jeśli nosisz szelki – nigdy nie łącz ich z paskiem!
  4. Nie bój się kolorów – szelki nie muszą być w tej samej gamie co reszta.
  5. Eksperymentuj!, nie bój się próbować nowych rzeczy… na tym polega własny styl!

KUPISZ TUTAJ: SKÓRZANE SZELKI

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
User Review
0 (0 votes)

👁 Ten wpis został przeczytany 282 razy.

☕ Szacowany czas czytania: 6 min.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Poznaj bohaterów książki: CUDZE ŻYCIE. NOWY POCZĄTEK

„Kancelaria. Bałagan w papierach”- czy to będzie nowa „Magda M.”?