Niektórych sekretów lepiej nie odkrywać…

Recenzja książki „Ciećwierz” Nataszy Sochy

„Ciećwierz” to kolejny, już czwarty tom z serii kryminalnej Grey Book autorstwa Nataszy Sochy. I choć schemat jest ten sam, mamy trupa, mamy zbrodnię i niezastąpioną Inspektor Florentynę mierzącą się z kolejną kryminalną zagadką… tym razem jest nieco inaczej niż w poprzednich książkach serii. Tym razem jest jeszcze lepiej i straszniej!

O czym jest „Ciećwierz”?

Natasza Socha: "Ciećwierz"

23.60 

Buy from here
Pins
  1. Natasza Socha: "Ciećwierz"
Wracamy do świata Florentyny, którą zastajemy w chwili załamania będącego wynikiem odkrycia nieznanych kart ze swojej historii. Kart, które czytelnik odkrywa z każdą kolejną książką. I choć nasza bohaterka wyraźnie traci sens życia, mierząc się z narastającą depresją, to musi jednak stawić czoła nowemu zawodowemu wyzwaniu.

ZOBACZ TEŻ: CHŁOP CZY BABA?
O co chodzi z modą typu UNISEX i dla kogo została stworzona?

W swoim domu zostaje znaleziona zamordowana staruszka w towarzystwie również martwej sąsiadki. Dom znany był z posiadania kolekcji rzadkich figurek z Ćmielowa I choć wszystko mogłoby wskazywać na morderstwo rabunkowe to zmasakrowane ciała wskazują, że sprawa ta musi mieć drugie dno. Dno ukryte pod gąszczem wspomnień, krzywd i blizn, które już nigdy się nie zagoją…

„Ciećwierz” najlepszy z Grey Book-ów?

Czy wiecie co to „Ciećwierz”? Ja, po raz pierwszy usłyszałem to słowo czytając lekturę Nataszy Sochy, uprzedzę Was jednak, nie sprawdzajcie tego znaczenia zanim nie sięgniecie po tę książkę, bo wydźwięk tego słowa na długo zostanie w Waszej pamięci!

Zacznę „na grubo”, ale nie mogę inaczej. Do tej pory przeczytałem wszystkie Grey Booki Nataszy, bez wątpienia „Ciećwierz”, to najlepszy tom serii. Wszystko za sprawą tego, że choć przez cały czas skupiamy się na rozwiązaniu kryminalnej zagadki, to prawdziwa zbrodnia jest zupełnie gdzie indziej.

POLECAM: PARADA RÓWNOŚCI… A KOMU TO POTRZEBNE?
Co niosą za sobą, co zmieniły i czy w 2023 roku warto dalej je organizować?

I właśnie to jest absolutny kunszt Nataszy, która tak prowadzi narrację, że od początku przewidziałem kto w rzeczywistości był mordercą, lecz same zaskoczenie wbiło mnie w fotel, zupełnie zmieniając postrzeganie kata i ofiary!

Nie tylko o zbrodni…

Ta książka, wreszcie otwiera przed czytelnikami przeszłość naszej Pani Inspektor. Florentyna, pogłębia się w swojej depresji, będącej wynikiem poznania kilku faktów ze swojej przeszłości. Ta melancholia bohaterki potęguje odczucie grozy i beznadziei, na to wszystko wpływają także paranormalne zdolności policjantki, które nieraz pomogły jej w prowadzonym śledztwie. Tym razem jednak Florentyna zdejmuje maskę zimnej i niedostępnej i ta dynamika mocno zmiękcza jej odbiór a nasza śledcza zyskuje zupełnie nową twarz.

„Ciećwierz”, to także tom najbardziej tajemniczy, pełen sekretów i niedomówień. Biorąc pod uwagę gabaryty książki, tutaj akcja musi iść do przodu, nie ma czasu na długie, nużące opisy czy zbędne wątki. Czytając tę powieść masz poczucie ucieczki przed pędzącym pociągiem i wraz ze zbliżaniem się do końca, masz coraz mniej czasu aby przed nim uciec. A nawiązując do tego, co już napisałem, to na koniec i tak czeka cię zderzenie z prawdą, która boli bardziej niż wszystko co przeczytałeś/-łaś wcześniej!

WARTO PRZECZYTAĆ: MNIEJ ŻUŻLA… WIĘCEJ SERCA.
Recenzja książki „Bez hamulców. Ostatnia prosta”

Warto na koniec wspomnieć, że wydarzenia opisane w tym tomie czerpały inspirację z prawdziwej historii, i choć jest to jeszcze bardziej przerażające, być może to tłumaczy dlaczego ta książka jest tak dobra. Może najlepsze historie pisze samo życie… nawet jeśli są to kryminalne historie.

Podsumowując:

„Ciećwierz” to książka, po którą gdy sięgnąłem… nie mogłem przestać jej czytać, chcąc poznać przerażające rozwiązanie tej historii. To książka, która między zbrodnią, morderstwem i kryminalnym zacięciem, ma bardzo sporo życiowych prawd. Choćby takie aby nie oceniać niczego po pozorach czy fakt, że są blizny, które nigdy się nie zagoją i zbrodnia zawsze zostanie ukarana…, każda zbrodnia!

KUPISZ TUTAJ: „Ciećwierz”: Wydawnictwo Purple Book

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
5 (1 głos)

Sprawdź pozostałe Grey Booki Nataszy Sochy!

Używam afiliacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chłop czy Baba?

Strach ma wielkie oczy