Strach ma wielkie oczy

czyli o męskich lękach…

Istnieje pogląd, że prawdziwy facet niczego się nie boi. Jest odważny i broń Boże…, nigdy nie powinien płakać. Na szczęście pogląd ten ma tyle wspólnego z prawdą co Trybunał Julii Przyłębskiej z konstytucją. A w dzisiejszych czasach, to bardziej zatwardziały stereotyp, niż realna opinia na temat płci męskiej.

Prawda jest taka, że lęk, czy też-strach jest zjawiskiem niezależnym od płci i bez względu na nią każdy ma do niego prawo. Mało tego, nieraz z lęku i strachu, może wynikać ogromna ilość korzyści. Dziś spróbujemy sobie przeanalizować największe z lęków jakie towarzyszą płci męskiej oraz o tym, jak sobie z nimi radzić. Zapraszam Was na najnowszy post w cyklu poradnika @zwyczajnegochlopaka.

Lęk 1: Porażka…

Okulary - Armani Exchange

354.99 

Buy from here

Kolczyk typu klips - AliExpress

14.93 

Buy from here

Prześwitująca koszulka: AliExpress

49.12 

Buy from here

Skórzane spodnie: AliExpress Copy

98.50 

Buy from here

Balenciaga Gucci x Balenciaga Triple S
Buy from here
Pins
  1. Okulary - Armani Exchange
  2. Kolczyk typu klips - AliExpress
  3. Prześwitująca koszulka: AliExpress
  4. Skórzane spodnie: AliExpress Copy
  5. Balenciaga Gucci x Balenciaga Triple S

Dlaczego strach przed porażką umieściłem na pierwszym miejscu? Bo wbrew pozorom porażka jest czymś z czym większość mężczyzn nie jest w stanie sobie poradzić a strach przed nią zdarza się na wyraz często. Z czego właściwie to wynika? Chcąc, nie chcąc społecznie przed mężczyzną stoi więcej wyzwań niż przed kobietą. Mało tego, w większości porażek kobietom więcej jest wybaczane niż płci przeciwnej. Nawet jeśli jest to stereotypowe myślenie, społecznie to na mężczyźnie stoi brzemię tego silniejszego, będącego wsparciem i ostoją rodziny. To na nim stoi też zazwyczaj obowiązek zapewnienia jej dostatniości i stabilności. Toteż na mężczyźnie stoją oczekiwania typu wybudowania domu czy też zabezpieczenia rodzinie przyszłości. Te społeczne oczekiwania nawet jeśli stereotypowe i znacząco odbiegające od różnych modeli rodziny współcześnie, przekładają się na wymagania względem samego siebie. Facet po prostu nie może zawieść. To wszystko powoduje strach, że … poniosę porażkę i zawiodę oczekiwania innych, a tym samym- samego siebie.

POLECAM: NIEKTÓRYCH SEKRETÓW LEPIEJ NIE ODKRYWAĆ…
Recenzja książki „Ciećwierz” Nataszy Sochy

A prawdą jest, że porażki, czy to zawodowe, towarzyskie czy miłosne są najcenniejszą i najlepszą nauką jaką daje nam życie. Nie powinniśmy się jej obawiać pod warunkiem, że potrafimy ją zauważyć i wyciągnąć z niej wnioski. Strach przed porażką może być naszą blokadą aby podejmować wyzwanie na każdej z płaszczyzn naszego życia. Dlatego nie bój się porażki, z podniesioną głowa staraj się stawić jej czoło.

Lęk 2: Nie potrafię…

Wielu z mężczyzn pragnie uchodzić za eksperta w swojej dziedzinie. Nie lubimy chwalić się, że czegoś nie potrafimy zrobić, wręcz przeciwnie w dobrym tonie jest powiedzieć: No jasne, nie ma problemu potrafię to zrobić. Problem jednak pojawia się jeśli to tylko pozory na temat, o którym nie mamy zielonego pojęcia.

A przecież nie każdy jest ekspertem we wszystkim. To żaden wstyd nie potrafić naprawić gniazdka czy wywiercić dziury w ścianie. Mało tego, wcale nie musisz tego umieć. Bądź ekspertem w jednej dziedzinie i tym błyszcz na salonach, a jeśli ktoś zapyta cię na temat, na którym się nie znasz, to najbardziej zabłyśniesz tym, że wiesz gdzie znaleźć rozwiązanie niż, wymyśloną wiedzą, której nie masz.

Lęk 3. Jestem za słaby…

Okazywanie słabości, też nie godzi się prawdziwemu mężczyźnie. Tak jesteśmy uczeni i z takim piętnem idziemy przez życie. I wielu mężczyzn właśnie tego boi się najbardziej. Facet nie może być przecież słaby, bo kobieta oczekuje, że to on będzie zawsze dla niej oparciem. A prawdą jest, że to totalna bzdura! Większość kobiet bardziej doceni szczere łzy i Twoją wrażliwość, tym prędzej skradniesz jej serce, niż udawanym pozorem.

ZOBACZ TEŻ: CHŁOP CZY BABA?
O co chodzi z modą typu UNISEX i dla kogo została stworzona?

Lęk 4. Nic nie osiągnę…

Każdy z nas pragnie zakończyć swoje życie w poczuciu, że coś osiągnęliśmy. Ambicja to także cecha dominująca u sporej ilości mężczyzn a strach przed tym, że słuch po nas zaginie wisi nami, nad wyraz ciężko. Jeśli chcesz tego unikać, próbuj odszukać coś, co potrafisz zrobić najlepiej i skoncentruj własne działania aby to osiągnąć. Jednym słowem daj od siebie coś światu, co nie przeminie wraz z Tobą, dla mnie są to książki.

Lęk 5: Jestem głupi…

To wbrew pozorom najrzadszy z lęków, które wymieniłem, a tak naprawdę… nieraz nam potrzebny. Są sytuacje kiedy lepiej jest zamilknąć, niż zabrać głos… a jednak wielu z nas o tym zapomina. Gorzej jednak, jeśli powinniśmy zabrać głos, a jednak… milczymy. Strach przed wypowiedzią, gdyż zostaniemy uznani za głupca, czy też wygłupieniem się w towarzystwie tak naprawdę obniża naszą rolę w społeczeństwie.

WARTO PRZECZYTAĆ: PARADA RÓWNOŚCI… A KOMU TO POTRZEBNE?
Co niosą za sobą, co zmieniły i czy w 2023 roku warto dalej je organizować?

Mamy prawo do własnego zdania i tak naprawdę nonkonformizm jest cechą pożądaną we współczesnym świecie, dlatego jeśli masz coś mądrego do powiedzenia, nawet jeśli Twoje zdanie czy poglądy różnią się od opinii innych. Nie bój się powiedzieć tego na głos, pod warunkiem, że masz argumenty na poparcie własnych słów.

Lęków nie da się ot tak wyeliminować, mało tego, nawet jeśli przeczytaliście ten post one nadal będą towarzyszyć. Warto jednak poznać każdy z nich, choćby po to aby w porę stawić im czoła… zanim nadejdą.

KUPISZ TUTAJ: Skórzane spodnie – AliExpress

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
5 (1 głos)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Niektórych sekretów lepiej nie odkrywać…

Książka, niczym świadomy stosunek przerywany…