Oczekiwania vs Rzeczywistość = Rozczarowanie

I o tym, jak sobie z nimi radzić.

Kiedy pisałem post na temat głównych męskich lęków na pierwszym miejscu znajdował się punkt o podołaniu oczekiwaniom, co jednak wtedy, kiedy to jednak nie nastąpi a zamiast oczekiwań pojawia się wielkie rozczarowanie… wierzcie mi, że jest to jedno z najgorszych uczuć na świecie i naprawdę… nikomu tego nie życzę…

Zastanów się dobrze, czy zdarzyła się w Twoim życiu sytuacja, w której naprawdę na coś liczyłeś, poświęciłeś na to mega dużo uwagi i pracy licząc na powodzenie i sukces…, tymczasem… nic z tego nie wyszło?.

Kapelusz Boater: AliExpress

57.19 

Buy from here

Naszyjnik z perełek

7.61 

Buy from here

Koszula bez rękawków - AliExpress

75.50 

Buy from here

Krótkie szorty: JJ Malibu

285.00 

Buy from here

Balenciaga Gucci x Balenciaga Triple S
Buy from here
Pins
  1. Kapelusz Boater: AliExpress
  2. Naszyjnik z perełek
  3. Koszula bez rękawków - AliExpress
  4. Krótkie szorty: JJ Malibu
  5. Balenciaga Gucci x Balenciaga Triple S
Jeśli wiesz o czym mówię, to wiesz też jak smakuje rozczarowanie, i powiem coś w tajemnicy, bez względu ile starań włożymy we wszystko nad czym pracujemy, to uczucie rozczarowania prędzej czy później dosięgnie absolutnie każdego.

Rozczarowanie skąd się bierze…

Wszystko dlatego, że choć człowiek ma wolną wolę i jednoczenie jest kowalem własnego losu nie ma ostatecznie wpływu na to, jak zachowa się osoba, tudzież osoby, które spotkamy na swojej drodze, a którzy ostatecznie mogą sprzyjać lub też totalnie zaburzyć nasze oczekiwania. Mało tego, choćbyśmy nie wiem jak się starali i zabezpieczyli wszelkie pułapki czyhające na nasze szczęście, nie mamy mocy przewidywania ani przyszłości ani zdarzeń losowych, które mogą nas zaskoczyć.

ZOBACZ TEŻ: SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LATO…, TAK SZYBKO PRZEMIJA…
czyli jak przedłużyć sobie „summer”?

I tak, jak świat światem, my planujemy, wyznaczmy cele i podążamy wyznaczoną drogą, tymczasem nasze życie jest skonstruowane tak, jak w tym przysłowiu :”Człowiek strzela a Pan Bóg kule nosi”. Jeśli jednak trafi ona tam, gdzie nie trzeba… czeka nas rozczarowanie, a zatem dobrze wiedzieć jak sobie z nim radzić.

Plusy rozczarowania…

Samo rozczarowanie choć bolesne, wbrew pozorom zawiera w sobie sporo zalet… (tak, serio to napisałem 😊). Po pierwsze gdy bujamy zbyt bardzo w obłokach, szybko sprowadzi nas na ziemie, z drugiej strony, jeśli tylko wyciągniesz wnioski pozwoli unikać wielu podobnych błędów, tudzież pułapek w przyszłości.

Na rozczarowanie, wbrew pozorom jest też łatwy sposób, bo to uczucie żąda od nas tylko jednego a mianowicie zaakceptowania porażki. Jeśli akceptacja przyjdzie szybko, samo rozczarowanie odejdzie razem z nim. Jeśli jednak przez cały czas będziesz szukać wytłumaczeń dlaczego tak się stało lub dlaczego nam nie wyszło, rozczarowanie niczym trucizna zaleje Twój organizm niszcząc powoli i bezwzględnie, prowadząc tym samym do jeszcze poważniejszych konsekwencji.

Dlatego też, tak jak wspomniałem wyżej, czasem małe rozczarowanie lub inaczej „kubeł zimniej wody’’, może wręcz mieć dla nas dobroczynne skutki. Wpływać na kształtowanie naszego charakteru, sposobu myślenia i postrzegania.

Jak radzić siebie z rozczarowaniem…

Tak czy inaczej i bezwzględnie, jakie konsekwencje ostatecznie będzie mieć dla na rozczarowanie, jego przeżycie nie należy do najprzyjemniejszych okresów w życiu. Dobrze zatem będzie wspólnie się zastanowić jak go zwalczyć lub przejść najładniej jak to jest możliwe.

POLECAM: GDZIE ZJEŚĆ NA WILANOWIE?
Współpraca z Restauracją ORZO.

1 człowiekiem jestem

I im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej. Smutek, strach czy cierpienie istnieje na świecie w symbiozie równolegle z miłością, radością i uśmiechem. Będąc człowiekiem musisz liczyć się, że nie ominą i Ciebie wszystkie emocjonalne stany bez względu na Twoją orientację, pogodę czy stan portfela.

2 Nikt nie jest doskonały.

Być może powodem Twojego rozczarowania jest druga osoba, być może to ona jest winna cierpienia, które cię spotkało. W takich chwilach warto rozwijać swoją empatię i zastanowić się… czy ty sam nie byłeś kiedyś dla kogoś powodem rozczarowania? No właśnie, teraz wiesz jak inna osoba mogła się czuć.

3 Wnioski na przyszłość

Nie jest to proste i w momencie kiedy pojawia się rozczarowanie wyciąganie wniosków to najtrudniejszy etap. Ale z czasem musisz to zrobić. Rozczarowanie jest zawsze konsekwencją czegoś, być może można było tego uniknąć. Przeanalizuj wszystkie ostrzegawcze flagi, które pojawiły się na drodze do realizacji celu… nikt nie powiedział, że nie możesz spróbować jeszcze raz!

4 Głowa do góry i idziesz dalej

Kiedyś ktoś mi powiedział, że sukces to nigdy nie jest jedna rzecz, to zawsze miara małych kroczków, które niczym kula śniegowa rosną z każdym udanym przedsięwzięciem. Potraktuj rozczarowanie jako jeden epizod a nie zderzenie ze ścianą, ostatecznie nawet Jeśli Twoja „kula śniegowa” rośnie wolno, to jednak cały czas powiększa swoją moc.

5 We dwoje raźniej

I to wbrew pozorom najlepsza rada i warto wdrożyć ją, jak najszybciej. Zawsze łatwiej radzić sobie z bólem, kiedy nie musisz kumulować go w sobie. Ostatecznie mówią, że przyjaciół poznaje się w biedzie… a zatem daj im się wykazać!.

WARTO PRZECZYTAĆ: LEPIEJ MIESZKAĆ NA WSI CZY W MIEŚCIE?
Odwieczny dylemat…

Rozczarowanie jak świat światem istnieje !!! Mało tego, jest podstępne i zazwyczaj atakuje wtedy, kiedy zazwyczaj się tego nawet nie spodziewasz. Da się jednak z nim żyć i iść dalej, a kiedy przyjdzie jeszcze raz… będziesz wiedzieć jak zareagować.

KUPISZ TUTAJ: Koszula bez rękawów – AliExpress

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

komentarz

  1. Bardzo dobre. Byłem naprawdę szczęśliwy, że wszedłem na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę ,by się wypowiadać na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Chciałbym podziękować tu za Twoją pracę. Będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał, aby zobaczyć nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Spieszmy się kochać lato…, tak szybko przemija…

Grecja my love!