„Spacer z motylem”… książka, po którą każdy z Was sięgnie w przyszłości…

Recenzja książki Małgorzaty Pawlak

„Spacer z motylem” autorstwa Małgorzaty Pawlak, od której premiery minęło już trochę czasu. Książka, którą skończyłem czytać parę miesięcy temu. Jednakże do recenzji tejże lektury musiałem podejść po solidnym oddechu, na spokojnie i z wolną głową…

To nie jest książka obok, której łatwo przejść obojętnie, bez względu na to czy będziecie jej fanem czy też nie. Nie jest to opowieść, o której łatwo będzie zapomnieć ani książka, do której będziecie wracać szukając czegoś „lekkiego”. Jestem jednak pewien, że przyjdzie dzień, w którym każdy kto przeczyta ją choć raz, z pewnością do niej wróci; w odpowiednim momencie swojego życia, który nieuchronnie dotyczy każdego z nas.

Małgorzata Pawlak - "Spacer z motylem"

34.02 

Buy from here
Pins
  1. Małgorzata Pawlak - "Spacer z motylem"

„Spacer z motylem”… książka niczym poradnik.

„Spacer z motylem”, to opowieść o przemijaniu, to opowieść o oswajaniu śmierci, o tęsknocie, bólu, rozpaczy i powolnym godzeniu się z tym co nieuchronne. To szczera spowiedź matki, zmagającej się z największym cierpieniem jakie spotyka kobietę, czyli śmierci własnego dziecka. To ostatecznie opowieść o miłości, ogromnej miłości, która nie umiera wraz z ciałem ale zostaje z duszą, która zostaje zamknięta w symbolicznym motylu, będącym nieodłącznym elementem „nowego życia”, którego autorka i jej najbliżsi próbują się nauczyć przez blisko 300 stron.

POLECAM: „KANCELARIA. BAŁAGAN W PAPIERACH”- CZY TO BĘDZIE NOWA „MAGDA M.”? Recenzja książki Gabrysi Gargaś.

Książkę autorstwa Małgorzaty Pawlak, czyta się zupełnie inaczej niż beletrystykę, w której pojawia się motyw śmierci. To książka w całym swoim smutku jest pełna spokoju, pełna łagodności, która dosłownie przelewa się z każdym czytanym słowem. Duża w tym zasługa samej autorki, która, co wyraźnie wybrzmiewa, pisze to, co czuje.

„Spacer z motylem”, to swojego rodzaju przewodnik przejścia wszystkich etapów związanych z odejściem ukochanej osoby. Począwszy od szoku, przez rozpacz, złość, tęsknotę aż do wewnętrznego pogodzenia się z tym co nieuchronne. Ta książka dotyka tam gdzie boli, choć na próżno szukać tu drastycznych scen. Ta książka wyciska łzy, choć tak naprawdę mało tu słów o płaczu. Ta książka uczy. Uczy i przynosi ukojenie, oswaja temat śmierci, którego w Polsce tak bardzo ludzie się boją.

ZOBACZ TEŻ: SZEROKIE SPODNIE… A KOMU TO POTRZEBNE?
O spodniach, których miałem nigdy nie założyć.

W tym przypadku warto podkreślić nie tylko warstwę artystyczną tego utworu. „Spacer z motylem”, to debiut pisarski Małgorzaty Pawlak, natomiast sama książka na debiut nie wygląda, a autorka ma ogromny talent literacki, nie tylko beletrystyczny. Małgorzata w swojej książce bawi się formą i stylem. To metaforyczna opowieść pełna odniesień do przeszłości, refleksyjnych wspomnień czy metafizycznych doznań. To wszystko zaś przeplatane jest niezwykłą liryką płynącą z głębi serca. To absolutnie wyjątkowa książka, którą trudno zakwalifikować inaczej, niż po prostu: Literatura piękna.

Nie tylko o autorce.

Na koniec muszę wspomnieć o czymś, co jest już udziałem mojego Wydawcy czyli Purple Book. „Spacer z motylem”, jest przepięknie wydana! Sama okładka jest już istnym arcydziełem, a książka ozdobą na półce. W książce wykorzystano też znacznie grubszy papier niż standardowy, co dodatkowo podnosi artystyczną warstwę utworu. W dobie oszczędności i cięcia kosztów „Spacer z motylem” jest wyjątkową pozycją stanowiącą piękne uzupełnienie każdej domowej biblioteczki.

WARTO PRZECZYTAĆ: SZELKI WRACAJĄ DO ŁASK… i są bardzo seXXy!

PODSUMOWUJĄC:

„Spacer z motylem” to, jak powiedziałem, lektura, po którą w którymś momencie naszego życia, każdy powinien sięgnąć. Każdy kto mierzy się ze smutkiem po stracie ukochanej osoby, czytając tę książkę łatwiej przygotować się na to co nieuchronne. Bo dzięki niej dowiemy się, że śmierć to nie koniec…, to dopiero początek, z którym choć nie będzie to proste, to można żyć dalej… tworząc tak piękne rzeczy, jak TA książka.

KUPISZ TUTAJ: „Spacer z motylem” – Małgorzata Pawlak

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI CUDZEGO ŻYCIA – NOWY POCZĄTEK! 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: „CUDZE ŻYCIE” TOM 1

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
5 (2 głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szerokie spodnie… a komu to potrzebne?

Być Optymistą!