Ta dziewczyna ma siłę aby zawładnąć literaturą erotyczną w Polsce!

Recenzja książki „Władza” Magdaleny Pasternak

Pomimo tego, że romanse i erotyki nie są i nie będą moim ulubionym gatunkiem literatury, to w ostatnim czasie coraz więcej z nich ląduje w mojej bibliotece. Nie bez powodu, z resztą jest to zaraz po kryminałach, najczęściej wybierany gatunek literatury wśród kobiet. Co w nich jest takiego, że mają tak wielu fanów? Tę analizę zrobiłem przy recenzji Pink book-ów, o czym możecie przeczytać w jednym z poniższych postów. Dziś jednak opowiem Wam o książce pt. „Władza” – Magdaleny Pasternak, o której już kiedyś wspominałem, że ta dziewczyna zawojuje polskim rynkiem erotyków.

O książce…

Kolorowe kąpielówki - Aliexpress

91.68 

Buy from here

Magdalena Pasternak - "Władza"

26.40 

Buy from here
Pins
  1. Kolorowe kąpielówki - Aliexpress
  2. Magdalena Pasternak - "Władza"

„Władza” opowiada historię dwudziestokilkuletniej Kiany Becker, jedynej dziedziczki upadającego przedsiębiorstwa, którą rodzice postanawiają wydać za mąż za syna konkurenta w branży, co ma zapewnić powstrzymanie rodzinnej firmy od bankructwa – okrutnego i bezwzględnego Reda. Choć małżeństwo okazuje się piekłem, dziewczyna znosi cierpliwie narzuconą jej rolę, do czasu kiedy od męża – tyrana otrzymuje niemoralny rozkaz uwiedzenia największego konkurenta w branży firmy swojego małżonka.

ZOBACZ TEŻ: KLAPKI I SKARPETY… MODOWE BEZGUŚCIE? CZY HITOWY TREND SEZONU?
Rozprawka nad współczesną modą

To, co ma być intrygą na korzyść swojego oprawcy, dla dziewczyny przeradza się nie tylko w gorący romans ale i szansę na uwolnienie z gehenny w której żyje od kilku lat. Bezwzględny Red nie zamierza jednak tak łatwo odpuścić, a to kto naprawdę ma władzę i rozdaje karty, może nieraz zaskoczyć wszystkich czytelników.

Władza – czyli jak wyciągnąć wnioski z pierwszej książki

Zacznę od tego, co w literackim debiucie Magdaleny mi się nie spodobało a tu udało. A mianowicie bohaterowie. W przypadku książki „Lust – Ta noc”, o ile fabuła była wciągająca i wartka, o tyle główna bohaterka będąca przysłowiową Drama Queen, co nieraz budziła irytację. Tutaj udało się obronić wszystkie postaci. Po pierwsze, każdy ma swoje charakterystyczne role, dynamikę i realne konflikty, w które mogę uwierzyć, że mogą powstać. Jednak największą zaletą jest fakt, że główni bohaterowie tutaj wyraźnie dają się polubić. Mało tego, kibicujemy im i tłumaczymy ich działania w myśl, że cel uświęca środki. Ostatecznie wierzymy, że tylko to, co robi bohaterka pozwoli jej uwolnić się z koszmaru w jakim żyje… trudno zatem jej nie wspierać.

POLECAM: „60” CZYLI NIE TYLKO KRYMINAŁ…
Recenzja książki Magdaleny Pyznar

W twórczości Magdaleny widać także miłość do gatunku, który tworzy autorka. Wyraźnie dobrze czuje się w świecie pieniędzy, mafijnych porachunków, nielegalnych biznesów, wysokich szpilek i pięknych kobiet. Nie wiem czy to wyobraźnia autorki, ale tu jest włożone dużo serca w środowisko w jakim funkcjonują jej postaci. Doceniam także fakt, że nie jest to kolejna historia „zbłąkanego Kopciuszka”, w którym „niebezpieczny” królewicz jest wybawieniem ze wszelkich opresji. Nie, to zupełnie nie te książki. Tu rządzą silne kobiety, świadome swojej atrakcyjności i potrafiące swą atrakcyjność wykorzystać. Jest w tym coś świeżego i niewątpliwie ciekawego, szczególnie kiedy czyta to mężczyzna.

Największa zaleta książki Magdaleny, to jej trzon czyli tytułowa Władza. Tak naprawdę można wysunąć tu morał, że „Władza” nie jest czymś nadanym, a dopóki karta jest w grze, szybko szala zwycięstwa może się obrócić w inną stronę. Władza zostaje tu ujęta zarówno dosłownie jak i metaforycznie, każdy z bohaterów żongluje nią wedle własnych zasad, które znają je tylko oni sami. To właśnie tę przewrotność i zaskakiwanie czytelnika uważam za największy atut tej książki. Jednocześnie udowadnia ona, że hegemonia, nigdy nie jest dana na zawsze.

@zwyczajnychlopak i jego „trzy grosze” 😉…

Dobra…, muszę się przyczepić. Pierwszy zarzut jaki mam, to powtarzalność motywów. Nie jestem specem od literatury erotycznej a jednak miałem wrażenie, że o pewnych motywach „gdzieś tam, kiedyś” czytałem. Prawda, wobec powstawania ogromnej ilości książek trudno być stale prekursorem motywów, jednakże o balu i gadżetach erotycznych w… , to ja już kilkukrotnie słyszałem… a przecież jest tyle świetnych pomysłów na hot-randkę 😉.

Drugi minus…, I tutaj, dla wielu to co ja wymienię jest największą siłą tej książki…. To jest erotyk! Pełnokrwisty, naturalistyczny, dosadny i niepozostawiający grama niedomówień erotyk !!. Ta książka kipi seksem, ostrym, nieraz brutalnym i sięgającym po głębokie (jak zakładam) kobiece fantazje…. A zatem, nie dziwcie się, że jeśli czyta to facet… może mieć lekki… hmm… dyskomfort :D.

„Władza” – podsumowując:

Ta dziewczyna ma siłę zawładnąć literaturą erotyczną w Polsce! Recenzja książki „Władza” Magdaleny Pasternak
Ta dziewczyna ma siłę zawładnąć literaturą erotyczną w Polsce! Recenzja książki „Władza” Magdaleny Pasternak

WARTO PRZECZYTAĆ: O TYM, CZY W ŻYCIU WARTO MARZYC.
I czy opłaca się mieć marzenia.

Magdalena to jak na razie młoda autorka dwóch książek, a już nie ustępuje miejsca najpopularniejszym pisarkom literatury erotycznej w Polsce. Dziewczyny… uważajcie –Magdalena Pasternak nadchodzi!!

KUPISZ TUTAJ:  Magdalena Pasternak „Władza”

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: MOJA DEBIUTANCKA POWIEŚĆ: „MOST  IKARA”

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Sending
Oceń stylizacje
0 (0 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klapki i skarpety… modowe bezguście? Czy hitowy trend sezonu?

Joggery, wygodne… ale czy ładne?